more_horiz
Wiadomości

"Programowy Ul PiS". Sobolewski: konsekwentnie realizujemy to, co sobie zaplanowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 07:28
- Pierwszy etap prekampanii podsumowaliśmy konferencją "Programowy Ul PiS", której zwieńczeniem było przedstawienie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego pierwszych trzech propozycji wyborczych. To, co sobie zaplanowaliśmy, konsekwentnie realizujemy – powiedział PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
Sobolewski o prekampanii: to, co sobie zaplanowaliśmy, konsekwentnie realizujemy
Sobolewski o prekampanii: to, co sobie zaplanowaliśmy, konsekwentnie realizujemyFoto: @pisorgpl/Twitter

13 maja podczas konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział m.in. podniesienie świadczenia wychowawczego "500 Plus" do 800 zł, wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób 65+ oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, przekazał też, że planowane jest zniesienie opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także na prywatnych.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski podkreślił, że przedstawione przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego propozycje to efekt rozmów z Polakami. - Odbyliśmy ponad tysiąc spotkań z naszymi wyborcami w całym kraju – zauważył Sobolewski.

Sekretarz generalny PiS zaznaczył, że obecna prekampania jest 'intensywna i trudna". - Nikt tego nie ukrywa i widzimy to doskonale. Nie spodziewaliśmy niczego innego – powiedział.

"Zaskoczyła nas miałkość po stronie opozycji"

Sobolewski, mówiąc o przedstawicielach opozycji, stwierdził, że do tej pory niczym nie zaskoczyli PiS. - Może zaskoczyli jednym - bo nie spodziewaliśmy się, że jest na opozycji taka miałkość programowa i brak jakiejkolwiek perspektywy. Są tylko próby obrażania wyborców PiS. Ta miałkość po stronie opozycji nas rzeczywiście zaskoczyła – dodał.

Poseł PiS z Podkarpacia zaznaczył jednocześnie, że jego ugrupowanie nie patrzy jednak na opozycję. - Wychodzimy z założenia, że - jeśli Zjednoczona Prawica może z kimś przegrać - to tylko sama ze sobą – stwierdził.

Sekretarz generalny PiS zapowiedział również, że w najbliższej przyszłości w każdym okręgu wyborczym odbędą się spotkania, na których podsumowane zostaną inwestycje lokalne zrealizowane w czasie rządów PiS.

Sobolewski podkreślił też, że kontynuowane będą bezpośrednie spotkania polityków PiS z wyborcami. Jego zdaniem takie bezpośrednie spotkania to "sól kampanii". - Wkład merytoryczny wypracowany został w trakcie "Programowego Ulu", teraz musimy dotrzeć z tym przekazem do wyborców, najlepszym sposobem są właśnie bezpośrednie spotkania – podkreślił polityk. 

Czytaj także:

Zobacz także: "To szach-mat prezesa Kaczyńskiego". Dariusz Stefaniuk o 800+ na każde dziecko

dn/PAP

Zobacz także

Zobacz także