more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński o ruchu ludowym: ojczyzna nigdy im nie zapomni walki o niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 17:00
Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że ojczyzna nigdy nie zapomni członkom ruchu ludowego ich walki o niepodległość Polski. Jarosław Kaczyński zwrócił się w liście do uczestników obchodów Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego w Starej Błotnicy na Mazowszu.
Jarosław Kaczyński podkreśla historyczne znaczenie ruchu ludowego. Wyrażamy wdzięczność za ich trud i poświęcenie
Jarosław Kaczyński podkreśla historyczne znaczenie ruchu ludowego. "Wyrażamy wdzięczność za ich trud i poświęcenie"Foto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

"Wyrażamy naszą dozgonną wdzięczność za ich trud i poświęcenie" - napisał Jarosław Kaczyński w liście, odczytanym przez posła PiS Marka Suskiego.

"Naszymi pełnymi wdzięczności myślami obejmujemy wszystkich tych, którzy na przestrzeni wieków zmagali się z najeźdźcami, zaborcami, okupantami. Ta walka polskiego ludu ma wielowiekową tradycję, jej początki giną w pomroce dziejów, ale symbolizują ją ponoszone w niej ofiary" - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Posłuchaj
00:21 12379861_1.mp3 Jarosław Kaczyński o ruchu ludowym: ojczyzna nigdy im nie zapomni walki o niepodległość (IAR) 

Premier i minister rolnictwa obecni na uroczystościach

W uroczystościach wzięli udział między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. W ich trakcie zostały wręczone odznaki honorowe "Zasłużony dla Rolnictwa".

Następnie zaplanowano występ Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Kół Gospodyń Wiejskich oraz degustację produktów tradycyjnych.

Czytaj więcej:

Premier podczas obchodów ogólnopolskiego Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także