more_horiz
Wiadomości

Minister Telus: będziemy robić wszystko, by polska ziemia była w polskich rękach

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 17:35
- Dla wszystkich rolników i ruchów ludowych ważna jest niepodległa Polska; obrona niepodległej Polski to obowiązek każdego chłopa - powiedział minister rolnictwa Robert Telus podczas święta ruchu ludowego w Starej Błotnicy koło Białobrzegów.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert TelusFoto: PAP/Rafał Guz

W niedzielę minister rolnictwa wraz z premierem Mateuszem Morawieckim i innymi politykami obozu rządzącego wziął udział w obchodach święta niepodległościowego ruchu ludowego w Starej Błotnicy koło Białobrzegów w woj. mazowieckim.

"Polska ziemia jest świętością"

Podczas wystąpienia Robert Telus podkreślił, że "polska ziemia jest świętością" dla niego i polskiego rządu. - Będziemy robić wszystko, żeby polska ziemia była w rękach polskich, żeby była obrabiana przez polskiego rolnika. Dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości pokazujemy, że sprawiedliwość społeczna jest bardzo ważna, dlatego tak duże środki przeznaczone są dla tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - dla polskich rodzin, polskich rolników, najsłabszych - powiedział.

Minister rolnictwa stwierdził ponadto, że "że wszystkie ruchy ludowe i wszyscy rolnicy - dla nich jest ważna niepodległa Polska". - Gdy będzie potrzeba, staniemy w obronie Polski niepodległej, suwerennej i wolnej, bo to jest nasz obowiązek - obowiązek polskiego chłopa - oświadczył.

- Z okazji dzisiejszego świętą życzę nam wszystkim przede wszystkim jedności - szczególnie wszystkim, którzy są zgromadzeni pod chłopskimi sztandarami, na których jest napisane "żywią i bronią". Życzę jedności - tej naszej narodowej, wspólnoty wszystkich, tym, dla których Polska jest ważna - oświadczył minister rolnictwa.

Posłuchaj
00:19 12379866_1.mp3 Robert Telus w Starej Błotnicy: Polska ziemia jest dla nas świętością (IAR) 

Czytaj więcej:

Premier podczas obchodów ogólnopolskiego Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego

IAR/PAP/nt

Zobacz także

Zobacz także