more_horiz
Wiadomości

Dobra wiadomość dla firm. "Mały ZUS plus" przedłużony o rok

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 15:22
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że "sercem polskiej gospodarki są małe firmy". -  Pracowaliśmy nad rozwiązaniami, aby tzw. Mały ZUS był wydłużony o rok, chcemy dać oddech małym firmom dla dalszego rozwoju - powiedziała.
Minister Maląg: wydłużamy o rok Mały ZUS plus
Minister Maląg: wydłużamy o rok "Mały ZUS plus"Foto: fizkes/Shutterstock

Szefowa MRiPS na konferencji prasowej podkreśliła, że sytuacja na rynku pracy jest stabilna. Wskazała, że stopa bezrobocia w Polsce jest historycznie niska i wyniosła pod koniec kwietnia 5,2 proc.

Pomoc w czasie pandemii

Minister przypomniała działania rządu w czasie pandemii COVID-19 i pomoc dla przedsiębiorców w tym czasie.

- Sercem polskiej gospodarki są małe firmy. Te firmy, które dają potencjał rozwojowy naszego kraju. Dlatego została podjęta decyzja. Z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą pracowaliśmy nad rozwiązaniami, które mają przyczynić się (...) o tym, aby tzw. Mały ZUS był świadczeniem, który jest o jeden rok wydłużany, żeby dać oddech małym firmom dla dalszego rozwoju - powiedziała minister rodziny.

Poinformowała, że rozwiązanie obejmie ponad 300 tys. firm.

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę o świadczeniu wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami. W czasie prac w komisji złożono poprawkę wydłużającą o dodatkowe 12 miesięcy możliwość skorzystania z obniżonej składki ZUS według zasady tzw. Małego ZUS-u Plus. Będą mogli skorzystać z niej ci pracodawcy, którzy przynajmniej jeden miesiąc w 2023 roku na takich zasadach odprowadzali składki ZUS.

Ustawa trafiła do Senatu.

Czytaj także:

Zobacz także: Waldemar Buda w Programie 1 Polskiego Radia

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także