more_horiz
Wiadomości

Sędzia Igor Tuleya zaprasza na marsz PO i zapowiada swój udział. Rafał Bochenek: hipokryzja level hard

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 09:59
Hipokryzja level hard… - tak w mediach społecznościowych rzecznik PiS Rafał Bochenek ocenił plakat, na którym Sędzia Igor Tuleya zaprasza na marsz Donalda Tuska deklarując, że sam weźmie w nim udział.
Sędzia Igor Tuleya zaprasza na marsz PO. Rafał Bochenek ironicznie: wszystko zgodnie z konstytucją
Sędzia Igor Tuleya zaprasza na marsz PO. Rafał Bochenek ironicznie: wszystko zgodnie z konstytucjąFoto: PAP/Łukasz Gągulski

W niedzielę o godz. 12 zaplanowano #Marsz4Czerwca. Wydarzenie organizują środowiska opozycyjne z Platformą Obywatelską na czele. Uczestnicy pójdą za liderem PO Donaldem Tusk od Placu na Rozdrożu na Plac Zamkowy.

Na marszu swoja obecność potwierdza też sędzia Igor Tuleya, który zaprasza z plakatu umieszczonego w mediach społecznościowych. Grafika, na której znajduje się sędzia-celebryta, została opublikowana na profilu twitterowym Platformy Obywatelskiej. Czy sędzia powinien brać udział w spędzie polityczny? Odpowiedź wydaje się oczywista.

"Hipokryzja level hard..."

Aktywność sędziego w mediach społecznościowych skomentował rzecznik PiS, Rafał Bochenek.

"Sędzia Szymon Marciniak (świetny sędzia piłkarski) nie mógł wziąć udziału w konferencji Mentzena, bo zagrozili mu wykluczeniem, ale gdy I. Tuleya idzie na marsz partyjny Platformy to wszystko jest w porządku i zgodne z konstytucyjną zasadą niezależności. Hipokryzja level hard..." - napisał rzecznik.

Należy przy tym pamiętać, że Konstytucja, art. 178, pkt 3 mówi, że "sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów".

Czytaj też:

mn

Zobacz także

Zobacz także