more_horiz
Wiadomości

Niezidentyfikowany obiekt latający na Mazurach? Nocne poszukiwania. Wojsko wydało komunikat

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 11:45
O zauważeniu niezidentyfikowanego obiektu latającego służby powiadomiła osoba cywilna. Ani straż pożarna, ani wojsko nie potwierdziły tych doniesień. Nocne poszukiwania przerwano po trzech godzinach. 
Obiektu szukała straż pożarna i policja
Obiektu szukała straż pożarna i policjaFoto: OSP Jedwabno

Rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Jacek Goryszewski powiedział, że wojsko zostało poinformowane o nocnych poszukiwaniach niezidentyfikowanego obiektu w okolicach Szczytna, ale nie uczestniczyło w nich, ponieważ tego dnia nie odnotowano naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej.

W nocy z poniedziałku na wtorek w okolicach nieczynnego poligonu wojskowego policjanci i strażacy poszukiwali niezidentyfikowanego obiektu latającego. Służby zaalarmowała osoba cywilna, która miała widzieć łunę, "coś, co leciało" nad lasem. Po blisko trzech godzinach poszukiwania przerwano - niczego nie znaleziono.

Straż pożarna przekazała, że nikt nie został ranny, nie doszło do zniszczenia mienia czy pożaru w lesie.

Wcześniejsze działania służb

W miniony weekend odnaleziono na Mazurach obiekt latający, który został zabrany do badania przez służby wojskowe. Ppłk Goryszewski powiedział, że badania trwają, w związku z czym nie może powiedzieć, czym był odnaleziony obiekt. Spekulacje medialne podawały, że był to albo balon meteorologiczny, albo szpiegowski.

W ostatnim czasie w woj. warmińsko-mazurskim służby już kilkukrotnie były alarmowane o obiektach latających - nie każda z tych informacji potwierdzała się.

Czytaj także:

Zobacz także: Piotr Ćwik z Kancelarii Prezydenta o procedurach w przypadku odnalezienia nieznanego obiektu latającego


PAP/łs

Zobacz także

Zobacz także