more_horiz
Wiadomości

Kolejne incydenty na granicy z Białorusią. Migranci rzucali kamieniami i gałęziami w patrol SG

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 17:35
W okolicach Białowieży (Podlaskie) grupa migrantów znajdujących się po białoruskiej stronie granicy obrzucała kamieniami i konarami drzew patrole polskiej SG. Nikomu nic się nie stało, uszkodzone są dwa patrolowe samochody - podał we wtorek Podlaski Oddział SG.
Zapis z tzw. zapory elektronicznej na granicy z Białorusią z 6 czerwca 2023 r.
Zapis z tzw. zapory elektronicznej na granicy z Białorusią z 6 czerwca 2023 r.Foto: Twitter / Straż Graniczna

Podlaski Oddział Straży Granicznej poinformował, że grupa agresywnych migrantów, znajdująca się po białoruskiej stronie stalowej zapory na granicy, obrzucała kamieniami i konarami drzew polskie służby. Do informacji załączono krótkie nagranie z kamer tzw. zapory elektronicznej.

Uszkodzono samochody SG "Cegły i kostka brukowa"

- Wczoraj i dziś kolejne ataki na patrole służb polskich na odcinku placówki SG w Białowieży. Uszkodzone zostały dwa kolejne pojazdy służbowe SG. Cegły czy kostka brukowa, którymi rzucają cudzoziemcy, nie zostały znalezione w lesie, są dostarczane i gromadzone przy granicy przez służby - podała Straż Graniczna we wtorek po południu na swoim Twitterze.

Służby białoruskie wspierają migrantów w atakach

- Nie były to przypadkowo znalezione kamienie w przyległym terenie. Cegły, kostka brukowa wykorzystywane do ataków są dostarczane i gromadzone przy granicy przez służby białoruskie, które w dalszym ciągu wspierają nielegalną migrację - podał Podlaski Oddział SG. W komunikacie zwrócono także uwagę, że mimo iż obszar przy granicy po stronie białoruskiej jest strefą dostępną tylko dla tamtejszych służb, to jednak wciąż pojawiają się tam osoby próbujące nielegalnie przedostać się do Polski.

O podobnym incydencie na tym samym odcinku granicy SG informowała też w minioną sobotę. Podała wtedy, że grupa agresywnych migrantów, którym nie udało się przedostać na stronę polską, obrzucała kamieniami patrol SG; nikt nie doznał obrażeń, również uszkodzony został pojazd pograniczników.

Zobacz także:

PAP/ka

Zobacz także

Zobacz także