more_horiz
Wiadomości

Ułatwienia dla pacjentów. Można już zamawiać e-recepty przez aplikację mojeIKP

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 07:34
Pacjent, który stale przyjmuje leki na receptę, może teraz poprosić o ponowne ich wystawienie przez aplikację mojeIKP. Do tej pory można było poprosić lekarza o wystawienie e-recepty online na Internetowym Koncie Pacjenta.
Przez mojeIKP można zamówić e-receptę tyko na lek, który jest stale zażywany
Przez mojeIKP można zamówić e-receptę tyko na lek, który jest stale zażywanyFoto: Shutterstock.com/lenetstan

Przez mojeIKP można zamówić e-receptę tyko na lek, który jest stale zażywany, czyli taki, na który lekarz już wcześniej wystawił receptę.

Żeby było to możliwe, wcześniej należy wybrać przychodnię POZ i lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Można to zrobić na Internetowym Koncie Pacjenta lub podczas wizyty w przychodni.

Zamawianie leku przez aplikację

Aby zamówić lek przez aplikację, należy zalogować się do mojeIKP, wejść w zakładkę "e-zdrowie" i znaleźć e-receptę, którą kiedyś wystawiono. Szukać można również według nazwiska lekarza lub nazwy placówki. Po kliknięciu w "Zamów e-receptę" można przy tym napisać kilka słów komentarza do lekarza, a potem wysłać zamówienie.

W aplikacji można sprawdzić też, na jakim etapie procedowania jest prośba o e-receptę.

Można też anulować prośbę o wystawienie recepty zanim lekarz zacznie ją weryfikować i ponowić prośbę o wystawienie zamówienia na e-receptę, jeśli w przeszłości taka prośba została zrealizowana.

Czytaj także:

PAP/in./

Zobacz także

Zobacz także