Katastrofa samolotu cessna w Chrcynnie. Prokuratura: planujemy sekcję zwłok szóstej ofiary

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz poinformowała, że planowana jest sekcja zwłok szóstej ofiary katastrofy w Chrcynnie (Mazowieckie). Trwają ustalenia w tym zakresie gdzie i kiedy będzie ona przeprowadzona - przekazała Polskiej Agencji Prasowej.

2023-07-20, 11:46

Katastrofa samolotu cessna w Chrcynnie. Prokuratura: planujemy sekcję zwłok szóstej ofiary
Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Foto: PAP/Leszek Szymański

Rzecznik przekazała, że w środę wieczorem w szpitalu zmarła kolejna ofiara katastrofy lotniczej w Chrcynnie. - To mężczyzna, który był związany ze środowiskiem lotniczym - dodała.

Szósta ofiara wypadku samolotu cessna

- Konieczne jest przeprowadzenie sekcji zwłok. Trwają ustalenia w tym zakresie gdzie i kiedy będzie ona przeprowadzona - poinformowała.

Prokurator dodała, że nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok czterech osób. Z kolei sekcja zwłok piątej ofiary - pilota wykazała, że przyczyną jego śmierci był uraz głowy oraz stłuczenie płuc.

W środę w szpitalu w Warszawie zmarł instruktor spadochronowy Artur "Zielony" Zieliński. Jest szóstą ofiarą śmiertelną katastrofy w Chrcynnie.

REKLAMA

O śmierci mężczyzny poinformowała w mediach społecznościowych w środę wieczorem jego żona.

Katastrofa w Chrcynnie

W wyniku poniedziałkowej katastrofy samolotu pasażerskiego na lotnisku w Chrcynnie zginęło sześć osób, w tym pięć zginęło na miejscu. Wszystkie były związane z lotnictwem i społecznością Aeroklubu Warszawskiego. Rannych jest 7 osób.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych przekazała, że do katastrofy doszło podczas wznoszenia maszyny, po wykonaniu manewru "touch and go". Samolot zderzył się z budynkiem aeroklubu, w którym przebywały inne osoby.

Czytaj także:

"Touch-and-go"(TAG) to jeden z manewrów w lotnictwie, który pozwala załodze samolotu na dotknięcie pasa startowego przez koła maszyny, a następnie natychmiastowe poderwanie jej do lotu. Ćwiczenia te są jednymi ze standardowych szkoleń pilotów we wszystkich liniach lotniczych w ramach procedury podejścia do lądowania.

Komisja Badania Wypadków Lotniczych musi w ciągu 30 dni od wypadku przedstawić wstępny raport dotyczący zdarzenia. Sprawdzany jest czynnik ludzki, stan maszyny oraz wpływ pogody.

ms/PAP

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej