more_horiz
Wiadomości

PiS o "niemieckich porządkach" Tuska: niskie płace, bezrobocie, rozbrajanie wojska

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 07:06
"Donald Tusk obraża Polaków. Okupację niemiecką nazywa »kulturą Zachodu«" - słyszymy w nowym spocie PiS. Partia zarzuca liderowi PO chęć wprowadzenia "niemieckich porządków".
Niskie płace, bezrobocie, rozbrajanie wojska. Nowy spot PiS przypomina dokonania Tuska
"Niskie płace, bezrobocie, rozbrajanie wojska". Nowy spot PiS przypomina "dokonania" TuskaFoto: twitter.com/@pisorgpl

PiS opublikowało nowy spot, w którym pokazuje fragment wystąpienia Donalda Tuska w Pile (woj. wielkopolskie). Polityk mówił, że są "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce, przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu". - Mogą mnie od Niemców wyzywać, ale chcę wygrać te wybory i idę po zwycięstwo, żeby też wreszcie zapanował jakiś elementarny porządek, w polityce zagranicznej, europejskiej, gospodarczej, w systemie podatkowym, sądownictwie - powiedział.

"Tusk obraża Polaków"

- Donald Tusk obraża Polaków; okupację niemiecką nazywa kulturą Zachodu - ocenił w spocie PiS narrator, przytaczając tę wypowiedź Tuska. Słowa lidera PO skonfrontowano z wypowiedzią lidera PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w woj. lubuskim, który zaznaczył podczas jednego ze spotkań z wyborcami, że "warto się nad tymi słowami bardzo poważnie zastanowić".

Można powiedzieć o niemieckich porządkach w wydaniu Tuska, w wydaniu jego rządów. To było osiem lat niemieckich porządków - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Posłuchaj
00:56 PiS prezentuje nowy spot wyborczy (IAR).mp3 PiS prezentuje nowy spot wyborczy (IAR) 

PiS: Donald, drugi raz tych porządków nie wprowadzisz

- Polacy to pamiętają - stwierdził lektor na zaprezentowanym przez PiS nagraniu.

- Podwyższenie wieku emerytalnego, zabór pieniędzy z OFE, ubóstwo wśród rodzin, bezrobocie ponad 14 proc., niskie płace, wyprzedaż majątku narodowego, plan obrony na linii Wisły, rozbrajanie Wojska Polskiego, podległość wobec Moskwy i Berlina. Donald, drugi raz tych porządków nie wprowadzisz - słyszymy w spocie Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj również:

Czytaj także w tvp.info: Pół Polski na rosyjski żer. Dokumenty i komentarze w serialu "Reset"

IAR, PAP, X

Zobacz także

Zobacz także