more_horiz
Wiadomości

Pogoda: lato nie ustępuje, będzie słonecznie i bardzo ciepło. Sprawdź prognozę

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 07:35
- Zapowiada się, że wtorek będzie kolejnym bardzo ciepłym i słonecznym dniem. Termometry wskażą od 21 do 27 stopni Celsjusza w Warszawie - przekazała Ewa Łapińska dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
IMGW zapowiada słoneczne dni.
IMGW zapowiada słoneczne dni.Foto: LeManna/ Shutterstock

We wtorek zachmurzenie będzie małe, jedynie na północy kraju umiarkowane. I to będzie kolejny bardzo ciepły dzień.

Termometry pokażą od 21-22 stopni Celsjusza nad morzem i w okolicach Zakopanego, do 27 stopni na pozostałym obszarze kraju. W Suwałkach 24 stopnie, Gorzowie Wlkp. 25, Lublinie 26, w Warszawie 27 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr okresami silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza pogody

Noc z wtorku na środę będzie pogodna z niewielką ilością chmur. Temperatura od 11 do 14 stopni Celsjusza, nad samym morzem ok. 16 stopni. 

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

W drugiej połowie nocy miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 11 st. C do 15 st. C, w rejonach podgórskich od 9 st. C do 11 st. C, a nad morzem lokalnie 16 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Sudetach wiatr okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy.

W środę zachmurzenie małe, miejscami na północy umiarkowane, rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 28 st. C, miejscami na wybrzeżu i w rejonach podgórskich chłodniej - od 22 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

28 stopni w Warszawie

W środę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

pg,pap

Zobacz także

Zobacz także