more_horiz
Wiadomości

Konwencja PiS 1 października. Macierewicz ujawnia: będzie dotyczyła bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 08:31
- Tematem konwencji PiS w Katowicach będzie głównie bezpieczeństwo Polski i jej przyszłość, która musi być tak kształtowana, by bezpieczeństwo zagwarantować - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz ocenił w PR24, że należy tak budować przyszłość Polski, "by zagwarantować bezpieczeństwo zarówno w wymiarze gospodarczym, tożsamościowym, jak i militarnym". 

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do konwencji Prawa i Sprawiedliwość, która zaplanowana jest na 1 października w Katowicach, ocenił, że ma ona pokazać "energię na ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej".

Wydarzenie odbędzie się tego samego dnia co organizowany przez Platformę Obywatelską "Marsz miliona serc". Politycy PiS zapewniają, że podczas konwencji ich partii nie zabraknie "niespodzianek".

Czytaj także:

Antoni Macierewicz o zbrojeniu polskiej armii

Antoni Macierewicz mówił w Poranku Polskiego Radia 24 także o rozwoju armii. Jego zdaniem, Wojsko Polskie jest regularnie wzmacniane militarnie.

- Żeby sprawić, żeby przeciwnik bał się nas zaatakować - wskazał. - Dzisiaj polska armia ma właśnie taki kształt - dodał.

Posłuchaj
00:11 12571187_1.mp3 Antoni Macierewicz w PR24: tematem konwencji w Katowicach głównie bezpieczeństwo Polski (IAR) 

Powiedział także, że decyzja o zakupie od Stanów Zjednoczonych śmigłowców Apache jest bardzo ważna dla wzmacniania bezpieczeństwa naszego kraju, ma fundamentalne znaczenie dla polskiej armii.

Czytaj także: Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę z amerykańskim koncernem. Chodzi o zakup śmigłowców Apache

PR24, IAR

Zobacz także

Zobacz także