more_horiz
Wiadomości

#BezpiecznaPolska. Prezes PiS: partia Tuska to partia niemiecka, a nie polska

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2023 20:05
- Za rządów PO-PSL budżet państwa był dziurawy. Polacy cięgle słyszeli, że nie ma pieniędzy i ich nie będzie. My z tym skończyliśmy i mogliśmy się skupić na polityce społecznej, na rozwoju Polski lokalnej - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński we Włoszczowie. Spotkanie odbyło się w ramach konwencji pod hasłem #BezpiecznaPolska.
BezpiecznaPolska. Prezes PiS: partia Tuska to partia niemiecka, a nie polska
#BezpiecznaPolska. Prezes PiS: partia Tuska to partia niemiecka, a nie polskaFoto: twitter.com/@pisorgpl

- W tych wyborach prawda i kłamstwo będą miały ogromne znaczenie. Nasz obóz polityczny opiera swoje działania na prawdzie. Druga strona każdą swoją kampanię opiera na kłamstwie - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zagraniczne instrukcje dla Tuska

Podkreślił, że system Donalda Tuska to podległość wobec innych.

- Niedawno zostały upublicznione dokumenty, z których wynika, że Tusk konsultował kwestie wieku emerytalnego z Angelą Merkel. A z drugiej strony były wpływy rosyjskie - przypomniał.

Szansa na rozwój Polski

Prezes PiS we Włoszczowie mówił, że za rządów PO-PSL budżet państwa był dziurawy.

- Polacy cięgle słyszeli, że nie ma pieniędzy i ich nie będzie. My z tym skończyliśmy i mogliśmy się skupić na polityce społecznej, na rozwoju Polski lokalnej - zaznaczył.

- Przed Polską jest duża szansa na rozwój. Donald Tusk nie może nam tej szansy zabrać - apelował.

- Niemcy dążą do dominacji za wszelką cenę. To jest wbrew interesom Polski i Polaków. To jest także kwestia naszego poczucia godności - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Czytaj także:

Ostrzegł, że partia Donalda Tuska jest partią zewnętrzną, a więc partią niemiecką.

- Oni chcą zlikwidować demokrację. Ich metody są bandyckie, co oznacza koniec praworządności. Politycy PO posługują się tylko kłamstwem - stwierdził prezes PiS.

Podporządkowanie Niemcom

- Potrzeba porozumienia z Rosją wynikała przede wszystkim z potrzeby porozumienia się, a w gruncie rzeczy podporządkowania się Niemcom - powiedział Jarosław Kaczyński o czasach rządu PO.

Posłuchaj
00:13 kacz2.mp3 Jarosław Kaczyński: partia Tuska to partia zewnętrzna (IAR)

- Ja w 2010 r. powiedziałem, że Polska staje się kondominium między Niemcami a Rosją, czyli terenem zarządzanym z zewnątrz przez dwa kraje. Wtedy wybuchł straszny skandal, byli ministrowie spraw zagranicznych, zrobili konferencję prasową, oskarżali mnie o straszne rzeczy - wspominał.

Czytaj także w tvp.info: Kaczyński o Tusku i jego politykach: Chcą zlikwidować demokrację i praworządność

- Mówiłem prawdę. Tak było. Jedne sprawy, nawet takie, jak sprawa kibiców rosyjskich w Polsce ustalano bezpośrednio między Tuskiem a Putinem, a inne, jak emerytury, między Tuskiem a Merkel - dodał.

Stawka wyborów

Jego zdaniem, "to jest też stawka tych wyborów".

- Polska ma być dalej rabowana, czyli znów będzie tak, jak za czasów Tuska, nie ma pieniędzy w budżecie, nigdzie nie są zakopane, nie ma i nie będzie - powiedział.

Czytaj także w i.pl: Mariusz Błaszczak: jak Donald Tusk wróci do władzy to zlikwiduje Wojska Obrony Terytorialnej

Jak zauważył, "okazało się, że pieniądze są, bo ukróciliśmy gigantyczne okradanie Skarbu Państwa [...] najróżniejszymi metodami. [...] Setki miliardów złotych były wyprowadzane ze wspólnej kasy i dlatego mogliśmy, tak szybko przystąpić do wielkiej polityki społecznej, kulturalnej, oświatowej, gospodarczej, lokalnej, mogliśmy poradzić sobie z kryzysami".

- Mogliśmy zmieniać Polskę [...] w kierunku zrównania szans i cywilizacyjnego podniesienia i wzbogacenia Polski - dodał.

Lepsza pozycja Polski w UE

Zauważył, że "dzisiaj mamy dużo lepszą pozycję w Unii Europejskiej, nie jesteśmy tak daleko za krajami, jak Włochy, Hiszpania czy Francja. W osiem lat możemy mieć realny dochód na głowę taki sam, jak i w tych państwach".

Posłuchaj
00:33 kacz1.mp3 Jarosław Kaczyński o pozycji Polski w Europie (IAR)

- Plan mamy taki, żeby w ciągu kilkunastu lat dogonić Niemcy i inne bogatsze od nich kraje. Nam to chcą zabrać, bo Tusk nie może rządzić inaczej niż w zgodzie z tymi, którzy Polskę rabowali, a teraz się wściekają, że nie mogą - powiedział.

[ZAPIS TRANSMISJI]:

Wcześniej pod hasłem #BezpiecznaPolska w katowickim Spodku odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Po jej zakończeniu politycy partii wyruszyli do swoich okręgów wyborczych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wskazał, że jest to przedłużenie konwencji.

- To jest rozmowa z Polakami, na którą zawsze stawialiśmy. To jest taki moment, który jest realizacją tego, co jest samą podstawą uczciwych wyborów, to znaczy rozmowa, przekonywanie i mówienie prawdy - wyjaśnił.

Czytaj także:

Za dwa tygodnie, 15 października odbędą się wybory parlamentarne.

IAR/fc

Zobacz także

Zobacz także