Poseł Trzeciej Drogi na bakier z logiką. Mówi, że jest "zwolennikiem zapory", ale głosował przeciwko

W listopadzie minionego roku poseł Polski 2050 Michał Gramatyka głosował przeciwko budowie zapory na granicy z Białorusią. Dziś zaś twierdzi, że jest zwolennikiem tego rozwiązania. Co ciekawe, polityk przekonuje, że wcale nie zmienił zdania i głosowanie "przeciw" było dobrą decyzją. Ciężko znaleźć logikę w tym rozumowaniu.

2023-10-05, 10:58

Poseł Trzeciej Drogi na bakier z logiką. Mówi, że jest "zwolennikiem zapory", ale głosował przeciwko
Poseł Michał Gramatyka głosował przeciwko budowie bariery na granicy z Białorusią. Foto: Artur Reszko/PAP, Zbigniew Meissner/PAP

Poseł Michał Gramatyka z Polski 2050 w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że jest zwolennikiem muru na granicy polsko-białoruskiej i bezpieczeństwa NATO. Wcześniej jednak kiedy przeprowadzenie tej inwestycji było procedowanej w Sejmie parlamentarzysta z partii Szymona Hołowni głosował przeciwko, budowie zapory.

Obecne wypowiedzi  w tej sprawie, polityka reprezentującego Trzecią Drogę, są wyjątkowo trudne do zrozumienia. Z jednej strony uważa on bowiem, że jego głosowanie przeciwko wybudowaniu muru na granicy z Białorusią z perspektywy czasu było dobrą decyzją, ale jednocześnie mówi, że cieszy się, że taka bariera powstała.

Poseł Gramatyka jest "za" barierą, ale i "przeciw"

- Ja nie jestem przeciwnikiem budowy zapory, nie jestem przeciwnikiem utrzymania bezpieczeństwa na granicy - stwierdził Gramatyka. Pytany jednak czy w takim razie nadal jest dumny z tego, że głosował przeciw tej inwestycji odpowiadał, że oczywiście. - Uważam, że to była dobra decyzja (...) dlatego, że ta ustawa w mojej ocenie nie nadawała się do przyjęcia - dodawał. 

Trudność w dostrzeżeniu logiki w tym wywodzie miał także prowadzący audycję. Ostatecznie więc nie wiadomo czy przedstawiciele Polski 2050 bezpieczeństwo na granicy cenią czy raczej tak jak w swoich głosowaniach w Sejmie opowiadają się przeciwko niemu. Wszystko wskazuje, że poseł Gramatyka chciał pójść w ślady Lecha Wałęsy, który wielokrotnie bywał przecież "za, a nawet przeciw".  

REKLAMA

W listopadowym głosowaniu za powstaniem zapory opowiedziało się w sumie 274 posłów. Przeciwko inwestycji głosowali wszyscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej (oprócz Bogusława Sonika, który się wstrzymał), a także wszyscy przedstawiciele Polski 2050, w tym także Michał Gramatyka.

Czytaj także:

RMF24/łs

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej