X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier o katastrofie górniczej w Karwinie: to wielka tragedia dla Polaków i Czechów

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 08:00
"Wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów" - napisał w piątek rano na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. 
Kopalnia w Karwinie, miejsce tragedii
Kopalnia w Karwinie, miejsce tragediiFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W czwartek w kopalni w Karwinie (Czechy) zapalił się metan. Jak poinformowali w piątek rano przedstawiciele władz kopalni, zginęło 13 górników: 11 Polaków i dwóch Czechów. 
"Pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów. W tym trudnym dniu szczególnie mocno pokażmy solidarność i poczucie narodowej wspólnoty" - napisał premier Mateusz Morawiecki, który będzie w piątek w Karwinie.

Swoje kondolencje złożył prezydent Andrzej Duda. "Dramatyczne wieści ze Śląska: »Szanowny Panie Prezydencie, przekazuję smutną wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków«. Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP" - napisał na Twitterze prezydent. 

Premier Czech jedzie do Karwinie

Premier Czech Andrej Babisz napisał, że wypadek jest wielką tragedią. We wpisie na Twitterze złożył kondolencje bliskim ofiar. - Jestem w kontakcie z pracującymi na miejscu ratownikami. Jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej pomocy, swoją pomoc zaoferował też polski premier. W tej chwili pozostaje nam wiara i modlitwa - napisał.

Andrej Babisz poinformował też, że pojedzie do kopalni tuż po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Państwa, które rozpoczęło się o godz. 


aj

Czytaj także

Wybuch metanu w czeskiej kopalni: polscy ratownicy w Karwinie. Trwa akcja ratunkowa

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 02:01
Pierwsza sześcioosobowa grupa ratowników górniczych z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu przystąpiła do akcji ratunkowej w kopalni w czeskiej Karwinie, gdzie doszło do wybuchu metanu. W wyniku eksplozji zginęło pięć osób, ośmiu górników jest rannych, a dziesięciu poszukiwanych. 22 z tych osób to Polacy.
rozwiń zwiń