X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Paweł Kowal: uważam, że dziś Trójmorze ma sens

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 20:13
Gdyby porównać świat zachodni do klasy, gdzie różne państwa to różni uczniowie, to kraje Europy Wschodniej są tymi gorszymi uczniami. Gen. Hodges zwraca uwagę, że Zachód może być uratowany właśnie przez wzmocnienie wschodniej flanki NATO i UE - mówił w Świecie w Powiększeniu Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. 
Audio
  • 2.02.19 Paweł Kowal: uważam, że dziś Trójmorze ma sens
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: PR24

Gen. Ben Hodges, były dowódca sił amerykańskich w Europie, powiedział w Warszawie, że "projekt i budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (...) przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa tego regionu Europy, zwłaszcza jeśli będzie skoordynowana z planowanymi inwestycjami w rejonie Trójmorza, np. trasy Via Carpatia, szlaku kolejowego Rail Baltica i zadaniami w dziedzinie logistyki i obronności w ramach programu PESCO". 

- Patrząc szerzej na stanowisko gen. Hodgesa, to jest to krytyka ostatnich 30 lat. Tego, że po rozpadzie komunizmu nie udało się wzmocnić infrastruktury w Europie Wschodniej, której państwa należą politycznie do Zachodu, bo są w Unii Europejskiej i NATO, ale są wyraźnie słabsze - komentował w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal. - Hodges widzi, że Europa Środkowa, państwa, które później wstąpiły do UE i są wschodnią flanką NATO, potrzebują wsparcia infrastrukturalnego - zarówno w kontekście instalacji wojskowych (...), jak i infrastruktury transportowej. Z tej perspektyw patrzy on na CPK - dodawał ekspert. 

Zdaniem Pawła Kowala, Trójmorze - jako projekt infrastrukturalny, połączony z koncepcją bezpieczeństwa energetycznego - "ma dziś sens". - Na pewno państwem, które dużo postawi na to, by projekt się udał, jest Chorwacja. Przywódcy tego kraju są tym zainteresowani. Ktoś powie, że to małe państwo. Ma ono jednak pewne możliwości oddziaływania na Europę Południową. Krajem zainteresowanym projektem jest również Rumunia. Jeżeli projekt nie będzie miał aspektu politycznego, nie będzie poczucia, że został wymyślony po to, by "Polska rządziła regionem", możemy liczyć także na Czechy i Słowację. Węgry są sceptyczne, ale jeżeli zobaczą, że wszyscy są "za" (…), będą przynajmniej neutralne (…) - oceniał gość PR24. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Krzysztof Renik

Polskie Radio 24/zz

-------------------------

Data emisji: 2.02.19 

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błażej Spychalski: każdy system obronny, w którym bierze udział Polska, jest ważny

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 11:17
- Naczelną zasadą polskiej polityki jest zagwarantowanie wszystkim Polakom bezpieczeństwa. Formaty bezpieczeństwa NATO i Unii Europejskiej się nie wykluczają, uważamy raczej, że się uzupełniają – mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń