X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Donald Trump chce 8, 5 miliarda dolarów na budowę muru

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 17:33
Prezydent USA Donald Trump kontynuuje zabiegi o fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem. W skierowanym do Kongresu projekcie przyszłorocznego budżetu amerykański prezydent domaga się na ten cel ponad 8,5 miliarda dolarów. Donald Trump chce także zwiększyć wydatki wojskowe USA. 
Audio
  • Prezydent USA nie ustaje w wysiłkach o budowę muru na granicy z Meksykiem. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Al Drago

Donald Trump od początku prezydentury zabiega o środki na budowę muru na granicy z Meksykiem. Kongres jest jednak niechętny jego propozycjom. Spór o mur doprowadził nawet do częściowego zawieszenia funkcjonowania administracji federalnej.

Ostatecznie parlament przyznał mu 1,7 miliarda dolarów, ale kwota ta była trzykrotnie mniejsza od postulowanej przez prezydenta USA, co skłoniło go do ogłoszenia stanu nadzwyczajnego na granicy.

W ramach przyszłorocznego budżetu Donald Trump chce 8,6 miliarda dolarów na budowę muru. Środki te mają zostać przeznaczone na wzmocnienie już istniejącej lub budowę nowej bariery na długości ponad 1000 kilometrów.

Według komentatorów kongres najprawdopodobniej znacznie zredukuje postulowaną przez prezydenta kwotę. 

Przygotowany przez Biały Dom projekt budżetu przewiduje znaczne cięcia wydatków, między innymi programów socjalnych. W ciągu dziesięciu lat miałyby one przynieść 2,7 biliona dolarów oszczędności. Równocześnie prezydent USA po raz kolejny chce zwiększenia budżetu obronnego do 750 miliardów dolarów, czyli o 5 procent. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kongres USA wszczyna śledztwo ws. Russiagate i blokowania wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 19:21
Komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA poinformowała w poniedziałek, że wszczyna śledztwo, które dotyczyć będzie m.in. utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości przez prezydenta Donalda Trumpa, Russiagate i korupcji w administracji publicznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump krytykuje Demokratów za wszczęcie dochodzenia. "To hańba"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 06:45
Donald Trump krytykuje Demokratów za wszczęcie dochodzenia w sprawie domniemanego nadużycia przez niego władzy. W opinii amerykańskiego prezydenta, posunięcie Demokratów jest czysto polityczne i ma bezpośredni związek z kampanią wyborczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor ds. informacji opuszcza Biały Dom. Kadrowa karuzela

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 22:14
Dyrektor ds. informacji Białego Domu Bill Shine nieoczekiwanie zrezygnował ze stanowiska po niespełna roku sprawowania tej funkcji. Rzeczniczka prezydenta Donalda Trumpa, Sarah Sanders, poinformowała, że Shine nie będzie pracował dla administracji od piątku.
rozwiń zwiń