X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja: przedsiębiorca usłyszał zarzut zlecenia zabójstwa Jana Kuciaka

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 15:25
Słowaccy prokuratorzy postawili przedsiębiorcy Marianowi Kocznerowi zarzut zlecenia zabójstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka. Dziennikarz i jego narzeczona zostali zamordowani 21 lutego zeszłego roku w swoim domu pod Bratysławą. Policja nie miała wątpliwości, że była to zaplanowana egzekucja. 27-letni reporter zginął od strzału w głowę, a jego narzeczona - Martina Kusznirowa - w klatkę piersiową.
Plakat upamiętniający Jana Kuciaka i jego narzeczoną
Plakat upamiętniający Jana Kuciaka i jego narzeczonąFoto: Shutterstock/Eva Lazurka

Śledztwo w sprawie zamordowania Jana Kuciaka i jego narzeczonej trwa. We wrześniu zatrzymano i postawiono zarzuty podwójnego zabójstwa czterem osobom.

Jan Kuciak był dziennikarzem śledczym portalu aktuality.sk. Przed śmiercią pracował nad artykułem dotyczącym powiązań otoczenia premiera Słowacji Roberta Fico z włoskimi grupami przestępczymi. Śmierć Kuciaka wywołała masowe demonstracje. W proteście do dymisji podał się minister kultury Marek Madarić, a kilka dni później - premier Fico.

Marian Koczner od początku śledztwa był w kręgu zainteresowania śledczych. Był uwikłany w wiele afer finansowych na Słowacji. Razem z innym biznesmenem był oskarżany między innymi o oszustwa VAT-owskie na 2 miliony euro.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok po zabójstwie Jana Kuciaka słowacki rząd nie robi nic w celu zwiększenia ochrony dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 19:40
- Byłem rok temu na Słowacji i dla Słowaków to był szok, że w leżącym w środku Europy kraju należącym do Unii Europejskiej w biały dzień zabija się dziennikarza i jego narzeczoną za to że pisał niewygodne teksty - mówił o zabójstwie Jana Kuciaka Adrian Bąk, dziennikarz Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń