X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE doceniła wysiłki Polski dotyczące złagodzenia sporu z Czechami

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 17:32
Komisja Europejska doceniła wysiłki Polski dotyczące załagodzenia sporu z Czechami i zagwarantowania najwyższych standardów jakości mięsa. Unijny komisarz do spraw bezpieczeństwa żywności wyraził zadowolenie ze spotkania z ministrami rolnictwa Polski i Czech w Brukseli.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiej Foto: Shutterstock

Miały one doprowadzić do przełamania impasu i zniesienia nadzwyczajnych czeskich kontroli mięsa z naszego kraju, które zostały wprowadzone po wykryciu salmonelli w polskiej wołowinie. Wcześniej z kolei ujawniono informacje o nielegalnym uboju w jednej z polskich rzeźni. I choć Komisja krytykowała Czechy za niewspółmierne do zagrożenia kontrole, to jednak oczekiwała od Polski zapewnień, że kontroluje sytuację i zapewnia najwyższe standardy jakości mięsa.

Dzisiejsze spotkanie unijny komisarz do spraw bezpieczeństwa żywności ocenił jako konstruktywne. "Polski minister i jego zespół przedstawił szczegółową informację dotyczącą podjętych i wdrożonych do tej pory działań. Podkreślił, że Polska przygotowuje także nowe i bardziej rygorystyczne regulacje, które zwiększą kary dla osób dopuszczających się oszustw" - napisała w oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu rzeczniczka Komisji Europejskiej Anca Paduraru.

Potwierdziła, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił, iż do 25 marca przedstawi pełną i szczegółową listę wszystkich działań naprawczych. Tego dnia Czechy mają znieść nadzwyczajne kontrole.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa Czech obiecuje zniesienie kontroli polskiej wołowiny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 22:00
Za tydzień (25 marca) Czechy zniosą nadzwyczajne kontrole polskiego mięsa wprowadzone po wykryciu salmonelli w wołowinie. Polska do tego czasu ma przekazać pełną listę wdrożonych działań naprawczych w ubojniach i usuwających nieprawidłowości. Takimi ustaleniami zakończyło się trójstronne spotkanie w Brukseli unijnego komisarza do spraw bezpieczeństwa żywności oraz ministrów rolnictwa Polski i Czech. 
rozwiń zwiń