X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Donald Trump grozi Meksykowi. Wraca temat blokady granicy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 07:53
Prezydent USA Donald Trump zagroził, że wkrótce zamknie granicę z Meksykiem lub jej część jeśli władze tego kraju nie powstrzymają nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych. 
Donald Trump
Donald TrumpFoto: EPA/MICHAEL REYNOLDS

"Jeśli Meksyk nie zatrzyma natychmiast całej nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych przez naszą południową granicę, w przyszłym tygodniu zamknę ją w całości lub w większej części"- napisał na Twitterze Donald Trump.

14 marca amerykański Senat przyjął rezolucję anulującą stan wyjątkowy ogłoszony przez prezydenta Donalda Trumpa 15 lutego po to, by uzyskać kolejne pieniądze na budowę muru na granicy z Meksykiem. Prezydent zgłosił weto do tej rezolucji, ale Izbie Reprezentantów nie udało się tego weta obalić. 
Wzniesienie muru na granicy było jedną z obietnic wyborczych Donalda Trumpa. Prezydent uzasadniał to koniecznością powstrzymania napływu nielegalnych imigrantów, wśród których jest, jego zdaniem, wielu przestępców. Ma zostać wybudowanych na granicy 91 kilometrów ogrodzenia o wysokości pięciu metrów. Mają je wznieść żołnierze z korpusu inżynieryjnego amerykańskiej armii. 

Najwięcej nielegalnych imigrantów do USA napływa przez granicę z Meksykiem z Salwadoru, Gwatemali i Hondurasu. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump chce 8, 5 miliarda dolarów na budowę muru

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 17:33
Prezydent USA Donald Trump kontynuuje zabiegi o fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem. W skierowanym do Kongresu projekcie przyszłorocznego budżetu amerykański prezydent domaga się na ten cel ponad 8,5 miliarda dolarów. Donald Trump chce także zwiększyć wydatki wojskowe USA. 
rozwiń zwiń