X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izrael: osiedla osadników na Wzgórzach Golan będą nazwane na cześć Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:00
Premier Izraela chce nazwać osiedla izraelskich osadników na Wzgórzach Golan imieniem Donalda Trumpa. Miałoby to być podziękowanie za uznanie przez Waszyngton zwierzchności Izraela nad tym terenem.
Audio
  • Wzgórza Golan imienia Donalda Trumpa? Wojciech Cegielski (IAR)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Amerykańska decyzja stała jednak w sprzeczności z wcześniejszymi deklaracjami społeczności międzynarodowej. Wzgórza Golan to sporny teren do którego pretensje roszczą sobie Izrael, Syria i Liban.

Czytaj więcej
mid-epa07505513 kopia 1200.jpg
Dr Jerzy Targalski: premier Izraela będzie kontynuował twardy kurs w polityce

Pod koniec marca Donald Trump jednostronnie uznał, że Wzgórza Golan, leżące między Izraelem, Syrią a Libanem, są terenem Izraela. Taką deklarację na świecie odczytano jako gest poparcia dla izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, który walczył wówczas w zaciętym boju o reelekcję w wyborach.

Po wygranych wyborach Benjamin Netanjahu zapowiedział, że podziękuje Donaldowi Trumpowi. - Po świętach Paschy chcę wnieść rezolucję, dzięki której nasza nowa wspólnota na Wzgórzach Golan zostanie nazwana imieniem prezydenta Donalda Trumpa - tak izraelski premier mówił w nagraniu umieszczonym na Twitterze.

Republikańska administracja Donalda Trumpa uważana jest za najbardziej przyjazną od lat wobec izraelskich, prawicowych władz. Amerykański prezydent przeniósł dwa lata temu ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy i jednostronnie uznał sporne tereny Jerozolimy za stolicę Izraela. Ostatnie decyzje Donalda Trumpa wobec Izraela wielokrotnie potępiały zarówno kraje arabskie jak i państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Czytaj więcej
trum-dekret-pap-1200.jpg
Donald Trump podpisał dekret uznający suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan

Położone na granicy Izraela, Libanu i Syrii Wzgórza Golan zostały zajęte przez Izrael w czasie wojny sześciodniowej w 1967 roku. W 1981 roku izraelski parlament uchwalił przyłączenie tego terytorium do swojego kraju, ale Rada Bezpieczeństwa ONZ nie uznała tej decyzji. Według prawa międzynarodowego, Wzgórza Golan są obecnie terenem spornym.

jp

Czytaj także

Izrael: prezydent powierzył Benjaminowi Netanjahu misję utworzenia rządu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 20:10
Prezydent Izraela Reuwen Riwlin w środę formalnie powierzył dotychczasowemu premierowi Benjaminowi Netanjahu misję utworzenia rządu - przekazuje agencja AP. Netanjahu ma 42 dni na sformowanie gabinetu.
rozwiń zwiń