X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Iran wycofuje się z części ustaleń paktu nuklearnego. Wznowi prace nad wzbogacaniem uranu?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 08:16
Władze Iranu przekazały ambasadorom państw sygnatariuszy umowy nuklearnej listy, w których poinformowano o wycofaniu się Teheranu z niektórych zobowiązań zawartych w tym porozumieniu - podała w środę AFP, powołując się na przedstawicieli władz. 
Teheran, stolica Iranu
Teheran, stolica IranuFoto: Shutterstock/Borna_Mirahmadian

Wcześniej w środę państwowe media cytowały szefa MSZ Iranu Mohammada Dżawada Zarifa, który zapowiedział, że Teheran ograniczy "dobrowolne" zobowiązania w ramach paktu nuklearnego, w odpowiedzi na niezdolność jego sygnatariuszy do opierania się presji USA. Zarif zapewnił jednocześnie, że Iran nie wycofa się z umowy.

List do przedstawicieli państw sygnatariuszy porozumienia nuklearnego z 2015 roku miał wysłać prezydent Iranu Hasan Rowhani. Trafić miał on do wysłanników Rosji, Chin, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Jednocześnie media w Iranie utrzymują, że Teheran zamierza wznowić część wstrzymanego programu nuklearnego. 

Zapowiadana rezygnacja z części zobowiązań z porozumienia nuklearnego wzbudziła poważne zastrzeżenia Paryża. Źródło w Pałacu Elizejskim ostrzegło, że w takim przypadku Europa musiałaby ponownie nałożyć sankcje na Iran. 

Międzynarodowe porozumienie dotyczące kontroli irańskiego programu rozwoju broni jądrowej dotyczyło ograniczenia przez Iran prac nad wzbogacaniem uranu w zamian za stopniowe znoszenie sankcji gospodarczych. 

Prezydent USA Donald Trump 8 maja zeszłego roku, mimo sprzeciwu innych sygnatariuszy paktu, zdecydował o wycofaniu USA z porozumienia, a teraz amerykańska administracja zacieśnia restrykcje, dążąc do całkowitej izolacji Iranu i pozbawienia go dochodów z eksportu ropy. 

W poniedziałek pełniący obowiązki szefa Pentagonu Patrick Shanahan oznajmił, że USA wysłały grupę uderzeniową okrętów wojennych na Bliski Wschód. Decyzję tę uzasadniono "wiarygodnym zagrożeniem ze strony sił irańskiego reżimu" dla sił zbrojnych lub interesów Stanów Zjednoczonych.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iran: niespodziewana rezygnacja ministra spraw zagranicznych. Przeprosił za błędy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 07:37
Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif, uważany za jednego z najważniejszych architektów międzynarodowego porozumienia ws. irańskiego programu nuklearnego z 2015 roku, nieoczekiwanie podał się w poniedziałek wieczorem do dymisji.
rozwiń zwiń