Składali propozycje seksualne 14-latkowi na forum internetowym LGBTQ. 40 mężczyznom zablokowano konto
Skandynawskie forum internetowe społeczności LGBTQ o nazwie Qruiser zablokowało konta 40 mężczyzn, którzy składali propozycje seksualne 14-letniemu chłopcu. Wśród nich był działacz fundacji organizującej Paradę Równości w Sztokholmie - pisze w środę "Svenska Dagbladet".
2019-06-20, 10:05
Dziennikarze tej szwedzkiej gazety przeprowadzili prowokację dziennikarską, polegającą na wymyśleniu postaci 14-letniego Davida, który właśnie miał odkryć w sobie homoseksualizm. Jak pisze "Svenska Dagbladet", poprzez internetowe forum społeczności LGBTQ oraz ułatwiającą spotkania aplikację Grindr wielu mężczyzn składało chłopcu seksualne propozycje oraz wysyłało zdjęcia swoich organów płciowych.
Powiązany Artykuł
![pap_marszlgbt1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/32afb765-7ac7-4a60-a061-8e8b8aedc992.jpg)
II Marsz Równości. Tęczowa Matka Boża w Częstochowie i kontrmanifestacja
Sądzili oni, że są anonimowi, ale gazecie udało się ponad 30 z nich zidentyfikować. Był wśród nich m.in. szef fundacji Stockholm Pride, organizującej doroczną Paradę Równości w Sztokholmie. Według gazety mężczyzna rozmawiał z chłopcem o seksie BDSM i zaproponował 14-latkowi, że "wszystkiego go nauczy". Prosił go o przesłanie zdjęć i filmu swojego ciała. Wśród tych, którzy rozmawiali z Davidem o seksie był wysoki urzędnik szwedzkiego MSZ, a także emerytowany nauczyciel. Kilka z tych osób było wcześniej skazanych za nadużycia seksualne wobec dzieci.
Po ujawnieniu serii reportaży o Davidzie i jego rozmówcach w "Svenska Dagbladet" internetowe forum Qruiser zamknęło konta 40 mężczyzn, którzy rozmawiali z chłopcem. Ogólnie, jak pisze gazeta, z podstawionym przez dziennikarzy nastolatkiem skontaktowało się 100 mężczyzn. Żaden z nich nie zgłosił administratorowi strony, że użytkownik forum ma jedynie 14 lat.
Powiązany Artykuł
![lgbt 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/8ec69e8f-0f0e-490d-94fb-06eb88defb18.jpg)
Turniej siatkówki środowisk LGBT w Warszawie. Radni żądają wyjaśnień od prezydenta i burmistrza
Przedstawiciel Qruiser zapewnił gazetę, że zostaną zaostrzone reguły użytkowania tej strony internetowej. Natomiast fundacja Stockholm Pride wystosowała oświadczenie, w którym napisano, że nie są jej znane związki jednego z jej szefów z małoletnim Davidem. Zapewniono jednocześnie, że w tej sprawie przeprowadzone zostanie wewnętrzne dochodzenie.
REKLAMA
dcz
REKLAMA