X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Matteo Salvini: w kwestii imigracji Unia Europejska wciąż nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 18:44
W ten sposób szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini odniósł się do sprawy statku organizacji humanitarnej "Sea Watch 3", który z ponad 40 uratowanymi migrantami stoi koło wyspy Lampedusa.
Szef włoskiego MSW Matteo Salvini
Szef włoskiego MSW Matteo SalviniFoto: Shutterstock

- Od 11 dni holenderski statek niemieckiej organizacji pozarządowej krąży po Morzu Śródziemnym i nikt nie kiwnie palcem - oświadczył Salvini w wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej SkyTg24. To jego zdaniem świadczy o tym, że UE "nie istnieje", jeśli chodzi o politykę imigracyjną.

Włochy nie zgadzają się na przyjęcie jednostki, ponieważ przed rokiem zamknęły swoje porty dla statków organizacji pozarządowych, co uważają za element walki z przemytem migrantów przez zorganizowane gangi.

Apel do władz Holandii

Włoski wicepremier zaapelował do władz Holandii o "konieczną i pilną interwencję" w sprawie ich statku po to, aby - jak wyjaśnił - zapewnić jak najszybsze zejście ludzi z pokładu w "odpowiednim miejscu".

- Miejscem tym, jak logicznie wynika z dotychczasowych rozważań, nie mogą być Włochy, nawet w celu wstępnego przyjęcia przed hipotetyczną operacją rozesłania osób z pokładu do innych krajów - zaznaczył.

W liście do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Holandii Salvini podkreślił, że Włochy "odpowiedzialnie bronią europejskich granic z korzyścią dla wszystkich państw członkowskich UE, ale nie zamierzają być dłużej jedynym hot-spotem w Europie".

Włoski wicepremier napisał ponadto, że jego kraj po raz kolejny "dał dowód wysokiego poczucia człowieczeństwa, zapewniając w minionych dniach ewakuację z pokładu i pomoc medyczno-sanitarną osobom najsłabszym i potrzebującym kuracji".

"Podwójnie poważne konsekwencje"

Salvini ocenił, że decyzja kapitana "Sea Watch 3" o stacjonowaniu na wodach międzynarodowych w oczekiwaniu na zgodę na wpłynięcie do włoskiego portu ma "podwójnie poważne konsekwencje".

Z jednej strony - stwierdził - jest to przedłużające się narażanie ludzi na pokładzie na psychologiczne warunki silnej presji i coraz gorsze warunki higieniczno-sanitarne", a z drugiej - to "stosowanie prawdziwej groźby wobec państwa włoskiego".

Taka postawa - według szefa MSW - stanowi naruszenie praw "suwerennego państwa".

Salvini dodał, że jego kraj zawsze wyróżniał się postawą "gościnności, solidarności i poszanowania prawa międzynarodowego", ale nie może "pozwolić na moralny szantaż".

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy chcą zamknąć UE dla imigrantów? Deklaracja ministra spraw wewnętrznych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 23:51
- Kwestię migracji trzeba rozwiązywać poza Unią Europejską lub najpóźniej na granicach UE – powiedział szef MSW Niemiec Horst Seehofer. Dodał, że sprawę poruszy na forum europejskim po ukonstytuowaniu się nowych władz UE. Zapowiedział też dwustronne rozmowy z krajami spoza Unii.
rozwiń zwiń