Beata Szydło z szansą na szefowanie komisji zatrudnienia w PE. Dziś wybór kierownictwa

W Parlamencie Europejskim dziś wybór kierownictwa wszystkich komisji. Kandydatką na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych jest była premier Beata Szydło. Takie są ustalenia między grupami i obliczenia według metody D'Hondta, nie wiadomo jednak, czy zostaną one dotrzymane.

2019-07-10, 06:33

Beata Szydło z szansą na szefowanie komisji zatrudnienia w PE. Dziś wybór kierownictwa

Posłuchaj

Dziś wybór kierownictwa komisji w Parlamencie Europejskim. Relacja z Brukseli Beaty Płomeckiej (IAR)
+
Dodaj do playlisty
  • Parlament Europejski wybierze dziś szefów wszystkich komisji
  • Beata Szydło może zostać przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych
  • Przeciwni jej kandydaturze są liberałowie

Wczoraj liberałowie-centryści zaapelowali do innych frakcji, by nie popierały kandydatów z krajów, wobec których rozpoczęto procedurę związaną z artykułem 7 unijnego traktatu, czyli z Polski i Węgier.

Wcześniej ustalenia między grupami dotyczące podziału miejsc, wyliczone metodą D'Hondta w ubiegłym tygodniu, już zostały złamane, bo według nich stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego miało przypaść kandydatowi konserwatystów. Był nim Zdzisław Krasnodębski, który nie został wybrany. Stąd teraz pytania Polaków.

Złamane ustalenia

Powiązany Artykuł

1200 von der leyen.jpg
Konserwatyści w PE uzależniają poparcie dla U. von der Leyen od kilku warunków

- Musimy wiedzieć, co tu się będzie działo, czy to był tylko wybryk, czy to jest jakaś część większej całości - powiedział szef konserwatystów Ryszard Legutko, który rozmawiał o tym wczoraj z liderem chadeków Manfredem Weberem. - Nie wyobrażamy sobie jakiegokolwiek agresywnego postępowania wobec nas. Albo jesteśmy w grupie, która podejmuje decyzje, albo stosuje się wobec nas środki pozaprawne i nieetyczne - dodał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jacek Czaputowicz: chcemy silnego budżetu Unii Europejskiej

REKLAMA

To samo dotyczy stanowisk wiceprzewodniczących. - Jest pytanie o to, czy Parlament będzie działał na dotychczasowych warunkach, tak jak w poprzedniej kadencji, gdzie nam się dobrze współpracowało, mimo wszelkich różnic politycznych - powiedział europoseł Zdzisław Krasnodębski, który jest kandydatem konserwatystów na stanowisko wiceprzewodniczącego komisji przemysłu i energii.

paw/

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej