X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Paryż: policja usunęła kilkuset imigrantów okupujących Panteon

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 20:57
Ruch tzw. czarnych kamizelek okupował Panteon w Paryżu, budowlę, która od końca XIX wieku pełni funkcję mauzoleum. Aktywiści reprezentujący nielegalnych imigrantów żądają legalizacji ich pobytu: wydania wszystkim dokumentów, a także przyznania im mieszkań.
Nielegalni imigranci szturmują Panteon w Paryżu
Nielegalni imigranci szturmują Panteon w ParyżuFoto: Twitter/NL Nieuws (@NieuwsNu123)

Ruch zaapelował o szerokie poparcie postulatu "papierów i wolności dla wszystkich" i tym samym wsparcia osób przebywających we Francji bez dokumentów, czekających na legalizację pobytu.

imigranci 1200.jpg
Ewakuacja nielegalnego obozowiska migrantów w okolicach Paryża. Wywieziono około 1000 osób

"Przybyliśmy bronić naszej godności!"

- Jesteśmy bez papierów, bez głosu i bez twarzy - napisali w komunikacie aktywiści. Zarzucili w nim Francji profanację pamięci ich bliskich i stosowanie, w zmienionej formie, niewolnictwa.

- Przybyliśmy tu bronić naszej godności! Nie będziemy dłużej nikogo błagać, wyrwiemy nasze prawa siłą, w walce! - napisali, wyjaśniając powód okupacji miejsca pochówków wielkich Francuzów. Demonstrujący zażądali również natychmiastowego spotkania z premierem Edouardem Philippem.

W mediach społecznościowych prefektura paryskiej policji poinformowała, że akcja usunięcia okupujących Panteon dobiegła końca. Policja podkreśliła, że kilkaset osób wtargnęło do budynku nielegalnie.

To kolejna akcja czarnych kamizelek

Grupa przeprowadziła wcześniej między innymi w czerwcu okupację siedziby jednej z firm w La Défense, ostrzegając, że zaatakują "wszystkie firmy, które wykorzystują nieudokumentowanych imigrantów". Wcześniej okupowali także terminal lotniska Roissy-Charles-de-Gaulle, z którego odsyłani są nielegalni imigranci. 

Czarne kamizelki okupowały Panteon przez 4 godziny. Organizatorzy demonstracji twierdzą, że wzięło w niej udział 600 osób. 

Panteon to wzniesiona pod koniec XVIII wieku budowla w Dzielnicy Łacińskiej Paryża. Powstała jako kościół pod wezwaniem świętej Genowefy - wotum wdzięczności króla Ludwika XV za przywrócenie zdrowia. Od 1885 roku budynek pełni rolę mauzoleum. W jego krypcie pochowani są między innymi Wolter, Jan Jakub Rousseau, Victor Hugo, Emil Zola, Louis Braille czy Maria Skłodowska-Curie. 

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewakuacja nielegalnego obozowiska migrantów w okolicach Paryża. Wywieziono około 1000 osób

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 13:08
Policja francuska przeprowadziła w środę ewakuację nielegalnego obozowiska migrantów na północnym wschodzie Paryża. Autokarami wywieziono około tysiąca spośród 1600 koczujących tam ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny protest "żółtych kamizelek". Władze obawiają się zamieszek

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 15:34
W wielu miastach Francji rozpoczęły się manifestacje ruchu tak zwanych "żółtych kamizelek". Największe mają się odbyć w Paryżu i Strasburgu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki podczas obchodów Święta Pracy w Paryżu. Policja użyła gazu łzawiącego

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 20:48
Środowym obchodom Święta Pracy w Paryżu towarzyszyły starcia zamaskowanych anarchistów i zwolenników skrajnej lewicy z policją. Kilka osób doznało lekkich obrażeń, ponad 200 zostało aresztowanych.
rozwiń zwiń