X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Pakistan: powstrzymać zasiewanie nienawiści w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:56
Włoska Międzyparlamentarna grupa wsparcia chrześcijan w świecie przedstawiła cały szereg propozycji zmierzających do obrony mniejszości religijnych w Pakistanie, żądając obalenia prawa dotyczącego bliźnierstwa - poinformowało Radio Watykańskie.
Pakistański chłopiec. Zdjęcie ilustracyjne
Pakistański chłopiec. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / EASYWAY

9527a544-aea6-47cf-90b0-73a864e4d7d0.jpg
Prześladowania chrześcijan na świecie

Rezolucja parlamentu wzywa rząd włoski do energicznych działań w obronie prześladowanych chrześcijan oraz do utworzenia w Parlamancie Europejskim grupy monitorującej realizację obustronnych porozumień z Pakistaniem oraz postępów na drodze realizacji zasady pluralizmu religijnego w tym azjatyckim kraju.

Śmierć w imię ideologii

W inicjatywie tej uczestniczy również Paul Bhatti, lekarz i polityk pakistański, brat Shabbaza Bhattiego, ministra ds. Mniejszości religijnych, zamordowanego w 2011 roku.

- Jako ważne zaangażowanie na polu edukacji uznaję powstrzymanie działalności szkół, które przekazują przesłanie nienawiści, gdzie dzieci wzrastają w przekonaniu, że trzeba zabijać oraz umierać. Niestety w ciągu ostatnich lat powstało bardzo wiele szkół tego typu, finansowanych przez różne kraje – zauważa Bhatti.

- Zmiana prawa jest ważna, ale nie ma większego znaczenia, jeśli potem pojawiają się osoby gotowe zabijać. Niektórzy wierzą, że zabijanie pozostaje czymś właściwym, wręcz istnieje obowiązek zabijania tego, kto nie jest muzułmaninem oraz umierania za tę ideologię. W związku z tym, nawet jeśli zmieni się prawo, nic w istocie się nie zmieni - dodał brat zamordowanego ministra.

różaniec modlitwa religia 1200 free
Wyznawcy Chrystusa wciąż są prześladowani w Pakistanie

Dramatyczna sytuacja wyznawców Chrystusa w Pakistanie

Sytuacja chrześcijan w Pakistanie jest bardzo ciężka. Żyją w ciągłym zagrożeniu, m.in. ze względu na tzw. prawo o bluźnierstwie. Chodzi o te sytuacje, w których imam wzywa do wymierzenia sprawiedliwości, zanim przyjedzie policja. Często dochodzi do samosądu. Tak było w przypadku małżeństwa spalonego w piecu do wypalania cegły. Kobieta była w zaawansowanej ciąży. Para została oskarżona o sprofanowanie Koranu. Potem okazało się, że – po pierwsze byli oni analfabetami, a po drugie – rzekoma kartka Koranu była zwykłą gazetą. Tego typu dramatycznych historii jest wiele.

- Codzienność chrześcijan w Pakistanie również nie jest łatwa. Ataki szczególnie nasilają się w dni dla nich święte. A zatem w niedziele, gdy gromadzą się w kościołach - tłumaczył w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Antosiak.

>>> [POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY] Wyznawcy Chrystusa wciąż są prześladowani w Pakistanie

- Świątynie muszą być chronione. Są otoczone wysokimi murami i zasiekami z drutów kolczastych. Kiedy ludzie gromadzą się w kościele, zawsze czują się zagrożeni – powiedział.

Vatican News / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Franciszek: potrzeba modlitwy chrześcijan, żydów i muzułmanów o pokój

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 14:02
Franciszek zachęcił wszystkich do włączenia się w międzyreligijną modlitwę w intencji pokoju. Podczas audiencji generalnej papież zapowiedział czwartkową inicjatywę „Minuta dla pokoju”, która odbędzie się w wielu krajach świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyznawcy Chrystusa wciąż są prześladowani w Pakistanie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 14:47
- Codzienność chrześcijan w Pakistanie nie jest łatwa. Ataki na wyznawców Chrystusa nasilają się szczególnie w dni dla nich święte. A zatem w niedziele, gdy gromadzą się w kościołach – powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Antosiak ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakistan: protesty zwolenników radykalnych partii po uwolnieniu Asii Bibi

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:40
Religijne partie w Pakistanie wezwały zwolenników do protestów przeciwko oczyszczeniu chrześcijańskiej kobiety od zarzutów bluźnierstwa. Sąd Najwyższy w tym kraju zdecydował wczoraj, że Asia Bibi może wyjść na wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykański przedstawiciel w ONZ o zamachach na Sri Lance: nie chcemy potępień, ale walki z antychrystianizmem

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 16:51
- Po zamachach na Sri Lance nie wystarczą same tylko słowa potępienia. Trzeba walczyć z tym, co się tam stało, a jedną z metod tej walki jest nazwanie rzeczy po imieniu, przyznanie, że był to atak wymierzony w chrześcijaństwo – powiedział w Nowym Jorku watykański przedstawiciel w ONZ. Prezydent Sri Lanki Maithripala Sirisena powiedział, że siły bezpieczeństwa "wykorzenią terroryzm" w kraju i przywrócą stabilność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrześcijanka Asia Bibi wyjechała z Pakistanu do Kanady. Islamiści chcieli jej śmierci

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 10:34
Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, która spędziła 8 lat, czekając na egzekucję za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, lecz ostatecznie została uniewinniona, wyjechała z Pakistanu do Kanady - podaje w środę Reuters, powołując się na prawnika kobiety. 
rozwiń zwiń