X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zaostrzono zasady przyznawana amerykańskich wiz. Migranci zapowiadają protesty

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 18:51
Amerykańska administracja wydała rozporządzenie, które może zmniejszyć liczbę wydawanych wiz i przyznawanych kart stałego pobytu. Jest to kolejny krok zmierzający do zredukowania zarówno legalnej, jak i nielegalnej migracji. 
Audio
  • Zaostrzenie zasad przyznawana amerykańskich wiz. Relacja Małgorzaty Kałuży (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Craig F Scott

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, urzędnicy przyznający wizy będą brali pod uwagę między innymi zasoby finansowe, wykształcenie i wiek osób ubiegających się o wjazd do Stanów Zjednoczonych, a także członków ich rodziny lub znajomych, na których zaproszenie zamierzają przyjechać. Podobne zasady będą obowiązywać przy przyznawaniu "zielonych kart", czyli dokumentów uprawniających do stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. 

Ci, którzy kiedykolwiek korzystali z rządowej pomocy finansowej lub medycznej, mają niski lub nieudokumentowany dochód, nie będą mogli sponsorować przyjazdu do Stanów Zjednoczonych swoich bliskich. Nie będą również mogli liczyć na "zieloną kartę". Ponadto, osoby nielegalnie przekraczające granicę, nie będą mogły zalegalizować swojego pobytu. 

Organizacje broniące praw migrantów zapowiadają akcje protestacyjne. W ich przekonaniu bowiem, nowe rozporządzenie uderza w migrantów z najbiedniejszych państw i ludzi z gorszym wykształceniem. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump: amerykański naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 17:20
- Amerykański naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację - oświadczył prezydent USA Donald Trump, mówiąc o strzelaninach, do których doszło w Teksasie i Ohio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump jedzie do El Paso. Demokraci oskarżają go o wywołanie tragedii

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 08:28
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział na środę swoją wizytę w El Paso w Teksasie, gdzie w sobotę doszło do strzelaniny. Politycy partii demokratycznej tymczasem nazywają Trumpa nacjonalistą i oskarżają o wywołanie tej tragedii, a republikanie piętnują media. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump pozwał Kalifornię do sądu. Chodzi o zeznania podatkowe

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 07:32
Prezydent USA Donald Trump i Partia Republikańska pozwali we wtorek władze Kalifornii do sądu. Pozew dotyczy uchwalenia przez legislaturę tego stanu ustawy zobowiązującej kandydatów do prezydentury do ujawnienia swoich zeznań podatkowych.
rozwiń zwiń