X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rzecznik praw człowieka: w Rosji wciąż są ukraińscy więźniowie polityczni

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:18
Według ukraińskiej rzecznik praw człowieka w Rosji za kratami wciąż znajduje się ponad 100 ukraińskich więźniów politycznych. W zeszłą sobotę doszło do wymiany więźniów między Ukrainą i Rosją. Nad Dniepr z rosyjskich więzień i aresztów wróciło 35 Ukraińców. W zamian Ukraina przekazała Rosji 35 osób.
Reżyser Oleg Sencow podczas powitania ukraińskich jeńców. Rosja zgodziła się na wymianę 35 osób
Reżyser Oleg Sencow podczas powitania ukraińskich jeńców. Rosja zgodziła się na wymianę 35 osóbFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Oprócz niedawno uwolnionych, w Rosji wciąż znajduje się 113 Ukraińców przetrzymywanych z powodów politycznych. Jak wyjaśniła ukraińska rzecznik praw człowieka Ludmyła Denysowa, 89 spośród 113 więźniów to Tatarzy Krymscy. Według rzeczniczki do kolejnej wymiany więźniów z Federacją Rosyjską może dojść jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej
Jerzy Targalski 1200.jpg
Jerzy Targalski: wymiana jeńców to ustępstwo prezydenta Ukrainy na rzecz Rosji

Wśród 35 Ukraińców, którzy wrócili z Rosji w zeszłą sobotę 24 to ukraińscy marynarze zatrzymani w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej podczas rosyjskiej agresji. Wśród cywilnych osób Rosja uwolniła m.in. Ołeha Sencowa - ukraińskiego reżysera skazanego na 20 lat łagru za rzekomy terroryzm.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Wymiana jeńców. Politolog: teraz trzeba szczególnie uważać na działania Rosji

Ukraina z kolei przekazała Rosji jej obywateli m.in. skazanych za udział w walkach w Donbasie, ale też prorosyjskich separatystów.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksej Ładin o wymianie więźniów: To wielkie zwycięstwo!

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 17:08
Aleksej Ładin jest obrońcą Enwer Bekirowa, jednego z wymienionych 35 więźniów Kremla. Tatara krymskiego oskarżano o przetrzymywanie broni. Enwer Bekirow w zeszłym roku przeszedł operację serca, ma amputowaną nogę z powodu cukrzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o wymianie więźniów: dla Ukrainy była korzystna w wymiarze ludzkim

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:35
- Nie widzę, żeby prezydent Zełenski miał pomysł na normalizację sytuacji i ustąpienie Rosji w kwestii Krymu. Wydaje mi się, że według Zełenskiego wystarczy rozmawiać z Putinem i ustępować w jakichś kwestiach - mówi w radiowej Jedynce Olga Popowycz z Fundacji "Nasz Wybór". W "Więcej Świata" o trudnej sytuacji w Kijowie i relacjach Ukrainy z Rosją.
rozwiń zwiń