X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wysłuchanie Węgier i informacja na temat praworządności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 07:36
Wysłuchanie Węgier oraz informacja na temat praworządności w Polsce to niektóre tematy spotkania unijnych ministrów do spraw europejskich w Brukseli. Wysłuchanie Węgier odbędzie się w ramach procedury z artykułu 7 unijnego traktatu. Informację o Polsce przedstawi wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
Audio
  • Ministrowie UE - wysłuchanie Węgier, informacja nt praworządności w Polsce (IAR)
Frans Timmermans
Frans TimmermansFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

andruszkiewicz 1200.jpg
A. Andruszkiewicz: Timmermans obrał sobie za cel kopanie naszej ojczyzny

Podczas zaplanowanego na 16 września spotkania ministrów ds. europejskich w Brukseli Komisja Europejska chce podnieść sprawę praworządności w Polsce. Ma to być punkt informacyjny.

Wiceszef Komisji ma mówić o sytuacji w sądownictwie w Polsce na koniec spotkania unijnych ministrów, w punkcie zatytułowanym - sprawy różne. Później przedstawiciel Polski, wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański będzie mógł się odnieść do tej prezentacji.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Frans Timmermans atakuje Polskę. Porównał polski rząd do dyktatur lat 30


timmermans-shutt-1200.jpg
Opozycjonista z czasów PRL: uhonorowanie Fransa Timmermansa to działanie przeciwko Polsce

Uruchomienie art. 7 traktatu po raz pierwszy

Urzędnicy w Brukseli mówią, że jeżeli jakieś kraje zechcą zabrać głos, będą mogły to zrobić. Natomiast głównym tematem ministerialnego posiedzenia jest wysłuchanie Węgier, organizowane po raz pierwszy w ramach artykułu 7 unijnego traktatu. 

Polska w przeszłości była wysłuchiwana trzy razy na ministerialnych naradach. Ponadto na dzisiejszym spotkaniu ministrowie mają rozmawiać o tym, jak wzmocnić przestrzeganie praworządności w Unii Europejskiej. Podsumują też negocjacje nad wieloletnim budżetem Wspólnoty po 2020 roku.

Beata Płomecka, Bruksela / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ursula von der Leyen: chcę zjednoczyć Europę, żeby poszła do przodu

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 19:36
Ursula von der Leyen będzie pierwszą kobietą na stanowisku szefowej KE, odkąd zostało ustanowione, czyli od 1958 roku. Za jej kandydaturą było 383 europosłów, przeciwko 327, a 22 wstrzymało się od głosu. - Dziękuję za pokładane we mnie zaufanie. To wiara w silną, zjednoczoną Europę od wschodu po zachód, od południa po północ - powiedziała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE chce podnieść sprawę sytuacji w sądownictwie w Polsce na spotkaniu ministrów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:07
Komisja Europejska chce podnieść sprawę sytuacji w sądownictwie w Polsce na najbliższym spotkaniu unijnych ministrów 16 września. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że KE poinformowała o tym dziś ambasadorów z państw członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogate doświadczenie polskiego kandydata. Kim jest Janusz Wojciechowski?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:38
Janusz Wojciechowski, który jest kandydatem na unijnego komisarza rolnictwa, obecnie zasiada w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. W przeszłości był europosłem PiS i zdobywał doświadczenie m.in. w unijnych instytucjach. Pełnił też funkcję prezesa NIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłoszono skład nowej Komisji Europejskiej. Dobre i złe wiadomości dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:49
Ogłoszono nowy skład Komisji Europejskiej, w którym polski kandydat otrzymał niezwykle istotną tekę ds. rolnictwa. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka podkreśla, że lista nowych komisarzy może cieszyć, ale również wzbudzać niepokój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyka dotycząca stanowiska w nowej Komisji Europejskiej. Jest odpowiedź Ursuli von der Leyen

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 12:31
Ursula von der Leyen odpowiedziała na krytykę dotyczącą nazwania jednego ze stanowisk w nowej Komisji "ochroną naszego europejskiego stylu życia". Funkcję powierzono jednemu z wiceprzewodniczących, który jest też odpowiedzialny za migrację i bezpieczeństwo. W Parlamencie Europejskim zawrzało.
rozwiń zwiń