more_horiz
Wiadomości

Portoryko: ostrzeżenie przed sztormem Karen. Niebezpieczeństwo podtopień i lawin błotnych

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:10
Sztorm tropikalny Karen zbliża się do Portoryko. Ma dotrzeć do lądu we wtorek rano czasu miejscowego, a zagrożone są także Wyspy Dziewicze, położone niedaleko na wschód.
16 września minęła druga rocznica od uderzenia huraganu Maria na Portoryko, który dokonał na wyspie ogromnych zniszczeń
16 września minęła druga rocznica od uderzenia huraganu Maria na Portoryko, który dokonał na wyspie ogromnych zniszczeńFoto: PAP/EPA/THAIS LLORCA

Ostrzeżenie dla posiadłości USA i Wielkiej Brytanii wydało amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC). Karen znajduje się obecnie nad Morzem Karaibskim, a generowany przez sztorm wiatr osiąga prędkość do 65 km na godzinę. Prognozy pogody informują także, iż na Portoryko ma spaść między 10 a 15 cm deszczu, co powoduje niebezpieczeństwo podtopień i lawin błotnych. Synoptycy przewidują również, że siła sztormu niewiele zmieni się przez następne 48 godzin.

W 2017 r. w Portoryko uderzyły, jeden po drugim, dwa potężne huragany - Irma i Maria. Drugi z nich zabił 3000 osób, zniszczył infrastrukturę i na wiele miesięcy pozostawił znaczną część wyspy bez prądu. 16 września minęła druga rocznica od uderzenia huraganu Maria.

bb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem