X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ci ludzie ocalili wiarę". Bp Mering poświęcił tablicę ku czci Polaków na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 12:31
W Wierszynie na Syberii zostanie w środę odsłonięta tablica upamiętniająca przyjazd pierwszych polskich osadników. Jak dowiedziało się Polskie Radio, tablicę poświęcił ksiądz biskup Wiesław Mering. Ordynariusz diecezji włocławskiej przekazał również dary dla kościoła w Wirszynie.
Audio
  • Bp Wiesław Mering: ludzie, którzy osiedlili się w trudnych czasach na Syberii i ocalili wiarę, zasługują na szacunek (IAR)
Biskup Wiesław Mering poświęcił tablicę upamiętniającą przyjazd pierwszych polskich osadników na Syberię
Biskup Wiesław Mering poświęcił tablicę upamiętniającą przyjazd pierwszych polskich osadników na SyberięFoto: Maciek Jastrzębski/Polskie Radio

NAC syberia 1200.jpg
Syberia - największe więzienie świata

Część wsi, z których chłopi w 1910 roku wyjeżdżali z Zagłębia Dąbrowskiego na Syberię, znajdowała się w ówczesnych granicach diecezji włocławskiej. Pamiętając o tym, ordynariusz diecezji ksiądz biskup Wiesław Mering poświęcił nie tylko tablicę pamiątkową, ale również przekazał w darze dla wierszyńskiej wspólnoty parafialnej: obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz ornat i kielich mszalny.

- Ludzie, którzy osiedlili się w trudnych czasach na Syberii i ocalili wiarę, niejednokrotnie przechodząc piekło, zasługują na szacunek - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem biskup Wiesław Mering. - Cieszę się, że choćby w ten sposób Kościół Włocławski może okazać braterstwo i serce Kościołowi na Syberii - dodał włocławski ordynariusz. 

W środę w Wierszynie odbędą się również uroczystości związane z 30. rocznicą oficjalnego wpisania nauczania języka polskiego do programu miejscowej szkoły.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Syberia: polscy księża inicjują akcję ratowania cmentarzy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 09:40
Na Syberii polscy księża zainicjowali akcję ratowania starych cmentarzy. Pierwszym efektem współpracy katolickich duchownych z innymi wspólnotami religijnymi jest projekt utworzenia muzeum na terenie dawnego cmentarza. Przez wiele lat w tym miejscu działało wesołe miasteczko.
rozwiń zwiń