X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja: parlament nie przyjął postulatów pro-life. Dzieci bez większej ochrony

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 13:26
Podczas trwającej sesji parlamentu słowaccy posłowie zajęli się czterema różnymi projektami dotyczącymi zwiększenia ochrony nienarodzonych. Żaden nie uzyskał większości głosów.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Rena Schild/Shutterstock

Parlamentarzyści odrzucili zmiany w prawie zaproponowane przez Richarda Vašečkę, bezpartyjnego posła. Projekt wzorowany na polskiej ustawie z 1993 roku zakładał zniesienie aborcji na życzenie oraz ochronę ludzkiego życia od poczęcia (z uwzględnieniem trzech wyjątków). Głosowało za nim 46 posłów, 29 było przeciw ze 150-osobowej Rady Narodowej. Pozostali wstrzymali się od głosu lub byli nieobecni.

Drugi projekt przewidywał zakaz aborcji od momentu, w którym ultrasonograf wychwyci bicie serca dziecka, czyli od 7 tygodnia ciąży. Za głosowało 44 parlamentarzystów, 26 głosowało przeciw. Najmniejsze poparcie zyskał trzeci projekt, przewidujący skrócenie terminu dopuszczalności aborcji z 12 do 8 tygodnia ciąży. Opowiedziało się za nim 28 parlamentarzystów, 30 było przeciw.

1200_Marsz_Życia_Słowacja_YT.jpg
50 tys. uczestników na Marszu Życia na Słowacji. "Życie każdego człowieka jest bezcenne"

Pomoc dla kobiet w ciąży bez akceptacji

Niezaakceptowano także czwartego projektu partii OĽaNO (Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości), który proponował wprowadzenie szeregu rozwiązań, które miały utrudnić dokonanie aborcji (np. wprowadzenie specjalnego zasiłku ciążowego dla kobiet w sytuacji kryzysowej, ułatwienie procedur adopcyjnych, obowiązkowa akcja uświadamiająca itd.). Opowiedziało się za nim 68 spośród 137 obecnych na sali posłów, tylko czterech było przeciw, co nie wystarczyło do przyjęcia projektu.

Postulaty ochrony dzieci nienarodzoncyh były popierane przez organizatorów i uczestników niedzielnego Marszu dla Życia, który na ulicach Bratysławy zgromadził 50 tysięcy osób. Rząd i większość parlamentarna odrzuca zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych, argumentując, że liczba zabiegów przerywania ciąży spada. W ubiegłym roku dokonano 6024 zabiegów, o 1,3 procent mniej niż w roku wcześniejszym.

W słowackim prawie obowiązuje ustawa z 1957 roku, zezwalająca na zabicie dziecka nienarodzonego bez podania przyczyny do 12 tygodnia ciąży, a z powodów zdrowotnych do 24 tygodnia.

pg, wpolityce.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

50 tys. uczestników na Marszu Życia na Słowacji. "Życie każdego człowieka jest bezcenne"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 09:59
50 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Bratysławie w Narodowym Marszu Życia i Rodziny organizowanym przez Konferencję Biskupów Słowacji i organizację pozarządową Kanet. Marsz zorganizowano po raz trzeci. Poprzednie odbyły się w 2013 i 2015 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o aborcji: nie udało się wypracować lepszego kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 07:40
- Być może tzw. kompromis aborcyjny nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego. Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: zło dobrem zwyciężaj - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". Premier był także pytany "co dalej z konwencją stambulską, której niektóre zapisy, pod pozorem obrony kobiet, przemycają ideologię gender".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia: aborcja zalegalizowana w całym kraju. Zmieniono przepisy sprzed 119 lat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 12:42
Po wielu debatach i dwóch tygodniach protestów w najludniejszym stanie Australii zalegalizowano aborcję. Nowa Południowa Walia była ostatnim stanem, w którym nielegalna aborcja była związana z odpowiedzialnością karną.
rozwiń zwiń