X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Papież do Polaków: módlcie się o pokój dla świata i mądrość dla rządzących

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 11:52
Papież Franciszek wezwał Polaków, by w październiku, miesiącu różańca, modlili się o "pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin". Słowa te skierował do polskich pielgrzymów podczas audiencji generalnej w Watykanie.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock/giulio napolitano

Zwracając się do Polaków uczestniczących w spotkaniu na placu Świętego Piotra papież powiedział: "w poniedziałek obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej". - Objawiając się w Polsce, w Gietrzwałdzie, Matka Boża poleciła: życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec". Zapewniała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne i doprowadzą ludzi do szczęścia w niebie - dodał Franciszek.

nac stefan wyszyński 1200.jpg
Papież zatwierdził dekret beatyfikacyjny prymasa Wyszyńskiego

- Pamiętajcie o tym szczególnie teraz, w październiku, w miesiącu różańca świętego. Przez wstawiennictwo Maryi, pośredniczki łask wypraszajcie pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin - mówił papież.

W katechezie rozważał fragment z Dziejów Apostolskich na temat świętego Pawła. Przypomniał, że na wstępie Księga przedstawia go jako prześladowcę chrześcijan, który ich porywa i wtrąca do więzień. Jak dodał, "swoje zdolności, energię i gorliwość" kieruje na zniszczenie Kościoła.

Przywołując przemianę św. Pawła na drodze do Damaszku papież wezwał wierzących, by zdarzenie to było dla nich przypomnieniem o potrzebie ciągłego nawrócenia się i odważnego wyznawania wiary.

Papież przestrzega przed przekształcaniem wiary w ideologię

Franciszek zachęcił wiernych do refleksji: "czy należę do Kościoła powszechnego, gdzie są dobrzy, źli, wszyscy, czy do wybiórczej ideologii? Czy adoruję Boga czy dogmatyczne formuły?". Podkreślił następnie, że "uderzanie w członka Kościoła to uderzanie w samego Chrystusa". - Również ci, którzy są ideologami, bo chcą czystości Kościoła, uderzają w Chrystusa - ocenił papież.

Wyraził przekonanie, że wiara powinna prowadzić chrześcijan do postawy otwarcia wobec innych, a nie "wrogości". Każdy, jak dodał Franciszek, powinien zastanowić się: "czy wyznawana przeze mnie wiara w Boga sprawia, że jestem nastawiony przyjacielsko czy też wrogo wobec tego, kto różni się ode mnie?".

Na audiencji generalnej obecny był Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież przestrzega biskupów przed przywiązaniem do pieniędzy. "Diabeł wchodzi przez kieszenie"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 18:44
Papież Franciszek powiedział, że "kiedy biskup odrywa się od ludu Bożego, kończy w atmosferze ideologii, które nie mają nic wspólnego z posługą". Podczas mszy w kaplicy Domu Świętej Marty przestrzegał też przed przywiązaniem do pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykan: papież odsłonił na Placu świętego Piotra rzeźbę poświęconą migrantom

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 13:47
Papież odsłonił na Placu świętego Piotra w Watykanie rzeźbę poświęconą migrantom. W przypadającym dziś Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy Franciszek odprawił też uroczystą mszę przed bazyliką watykańską
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolonizacja zamiast ewangelizacji". Papież Franciszek o Amazonii

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 11:53
Papież Franciszek powiedział, że w Amazonii miała miejsce "kolonizacja zamiast ewangelizacji", a pożary trawiące jej lasy zostały "wzniecone przez interesy" i chęć zysków. Mówił o tym podczas mszy inaugurującej synod biskupów na temat Amazonii.
rozwiń zwiń