Arcybiskup do zwolenników małżeństw jednopłciowych: odejdźcie od nas
Arcybiskup Sydney Glenn Davies powiedział, że zwolennicy małżeństw osób tej samej płci, powinni opuścić Kościół, zamiast "zdradzać słowo Boże". Duchowny przemawiał na 51. synodzie diecezji Sydney.
2019-10-16, 10:30
Arcybiskup Davies powiedział, że Kościół nie może ulegać "ciągłym naciskom na zmianę doktryny, aby zaspokoić żądze i przyjemności świata”. - Obawiam się o stabilność Kościoła anglikańskiego w Australii - mówił, odnosząc się do decyzji niektórych diecezji, które wyraziły zgodę na błogosławienie związków osób tej samej płci. Ostatnio zdecydowała tak diecezja Wangaratta w Wiktorii. Jej postanowienie zostało skierowane do wewnętrznego trybunału apelacyjnego Kościoła anglikańskiego.
Powiązany Artykuł
Zgromadzenie Synodu Biskupów dla Amazonii przyniesie rewolucję w Kościele?
Jak mówił przewodniczący synodu diecezji Sydney, "te wydarzenia mogą potencjalnie zniszczyć naszą wspólnotę i osłabić naszą komunię". Dodał, że ostrzegał przed tym wielokrotnie podczas obrad Konferencji Biskupów Kościoła Anglikańskiego Australii. Abp Davies ostrzegł, że Kościół "wszedł do zdradliwych wód" i wezwał osoby, które poparły małżeństwo osób tej samej płci, do odejścia.
Nauczanie Pisma Świętego
Powiązany Artykuł
Paryż: nawet 600 tys. uczestników demonstracji przeciw in vitro dla lesbijek
- Moim zdaniem, jeśli ludzie chcą zmienić doktrynę naszego kościoła, powinni założyć własny lub dołączyć do kościoła bardziej dostosowanego do swoich poglądów, a nie rujnować Kościół anglikański, porzucając proste nauczanie Pisma Świętego. Proszę, odejdźcie od nas - powiedział anglikański arcybiskup.
REKLAMA
Presidential Address 2019 from Sydneyanglicans.net on Vimeo.
- Mamy zbyt wiele do zrobienia w sprawie ewangelizacji Australii, aby być rozproszonym przez ciągłe naciski, by zmienić naszą doktrynę, aby zaspokoić żądze i przyjemności świata - dodał duchowny. Temat związków jednopłciowych ma być omawiany na specjalnej sesji przyszłorocznego Synodu Generalnego Kościoła Anglikańskiego Australii.
pg
REKLAMA
REKLAMA