X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Byli deportowani, znów wracają do Niemiec. Teraz ma im grozić pobyt w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 07:47
Tysiące przebywających w Niemczech imigrantów ubiegających się o azyl podlegało już wielokrotnie deportacji lub dobrowolnie wyjeżdżało – donosi "Welt am Sonntag". Jak dowiedziała się gazeta, na dzień 30 października 2019 roku przebywało w Niemczech ponad 28 tys. osób, które ponownie przyjechały do kraju i starają się po raz kolejny o azyl.
Imigranci w Niemczech
Imigranci w NiemczechFoto: Lukasz Szelemej/East News

Wśród imigrantów starających się ponownie o azyl jest 4916 osób, które od 2012 roku już dwukrotnie przyjechały do Niemiec, następnie były deportowane lub wyjechały dobrowolnie, po czym znowu przyjechały. "Już po raz trzeci wystąpiły z wnioskiem azylowym" – pisze "Die Welt", powołując się na dane niemieckiego rządu.

Paul Ziemiak 1200 PAP.jpg
O. Doleśniak-Harczuk: niemiecka AfD ukazuje imigrantów od jak najgorszej strony

Do kilku razy sztuka. W przypadku 1023 osób ubiegających się obecnie o azyl jest to już czwarte podejście, a dla 294 imigrantów – co najmniej piąte. Łącznie chodzi o 28283 osoby, które powtórnie starają się o azyl.

Gazeta zaznacza jednak, że odsetek osób ubiegających się o ochronę jest niewielki. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w latach 2010-2018 przyjechało do Niemiec 1,78 mln migrantów szukających ochrony. CSU chce uporządkować ten proceder.

Będą nowe przepisy?

Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zapowiedział opracowanie przepisów, które umożliwią na czas sprawdzania ponownego wniosku o azyl i zatrzymanie w areszcie tych imigrantów, którym zablokowano możliwość powtórnego wjazdu do kraju.

Na razie jest to możliwe jedynie przez kilka miesięcy, często nawet nie dochodzi do zatrzymania. Andrea Lindholz z CSU, która przewodniczy komisji spraw wewnętrznych w Bundestagu, podkreśliła w wypowiedzi dla "Welt am Sonntag", że "każde naruszenie obowiązującego zakazu wjazdu, który obowiązuje generalnie po każdej deportacji, musi się bezpośrednio zakończyć w areszcie".

kad/dw.com

Czytaj także

Niemcy: imigracyjne kłamstwo. Tak przybysze oszukują system azylowy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 15:46
Z badań wykonanych przez specjalistów z zakresu medycyny sądowej wynika, że nawet 40 procent migrantów szukających w Niemczech azylu fałszuje dane dotyczące swojego wieku. Badania zleciły niemieckie sądy oraz Jugendamty.
rozwiń zwiń