X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

20 lat NATO w Kosowie. To najdłużej trwająca misja poza granicami Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 15:30
Od 20 lat zagraniczni żołnierze są obecni w Kosowie na Bałkanach. W niespokojnym regionie Europy szkolą miejscowe siły i pilnują bezpieczeństwa. Jubileusz misji zbiega się z obchodzonym właśnie 70-leciem Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Polski Kontyngent Wojskowy w Kosowie
Polski Kontyngent Wojskowy w KosowieFoto: wp.mil.pl

Stoltenberg 1200.jpg
J. Stoltenberg: NATO jest silne i zmienia się wraz ze zmieniającym się światem

3,5 tysiąca żołnierzy NATO, w tym 250 Polaków, uczy kosowskich żołnierzy i policjantów, jak radzić sobie z atakami terrorystycznymi, zamieszkami czy też niewybuchami z czasów wojny. - Jest tu jeszcze wiele starych moździerzy czy pocisków, a czasami też min - powiedział sierżant Benjamin Arnold z NATO-wskiej misji KFOR.

Zobacz materiał specjalny:


dron 1200.jpg
NATO ma własne drony zwiadowcze. "Nawet do 30 godzin w powietrzu"

Najmłodsze państwo w Europie nieuznawane przez Rosję

Wszystko zaczęło się 20 lat temu. Interwencja NATO była odpowiedzią na prowadzone przez Serbię naloty na Kosowo. - Konflikt w Kosowie nie wziął się znikąd. Jego powodem była represyjna polityka reżimu Miloszevicia względem Albańczyków z Kosowa - mówi odpowiedzialny za międzynarodowe misje w NATO Jonathan Parish.

Interwencja, której celem była obrona cywilów, z czasem przekształciła się w misję stabilizacyjną. Dzisiaj Kosowo jest najmłodszym państwem Europy, nieuznawanym m.in. przez Rosję i Serbię. Choć dzięki międzynarodowej pomocy miejsce to rozwija się, wciąż pozostaje jednym z najbiedniejszych obszarów Europy. Władze Kosowa prowadzą rozmowy pokojowe z Serbią, ale do porozumienia jest daleko, a sytuacja na zamieszkałym zarówno przez Albańczyków jak i Serbów terenie jest wciąż bardzo niepewna. - Bez prawdziwego bezpieczeństwa nie może być mowy o dialogu i rozwiązaniu konfliktów. Wojsko będzie tutaj potrzebne tak długo, aż sytuacja zostanie rozwiązana - mówi kończący misję dowódca sił KFOR generał Lorenzo D’Addario.

Prócz NATO w Kosowie działają także misje Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. We wszystkich biorą udział również Polacy.

Władze Kosowa zapowiedziały, że w przyszłości będą chciały przystąpić zarówno do NATO jak i do Unii Europejskiej. Sytuacja na Bałkanach będzie jednym z tematów zaplanowanego na środę szczytu przywódców krajów NATO w Londynie. Polskę na spotkaniu będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Angela Merkel do Emmanuela Macrona: mam dość sprzątania po tobie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 19:28
- Mam dość sprzątania po tobie - takimi słowami miała się zwrócić do prezydenta Francji kanclerz Niemiec. Angela Merkel skrytykowała w ten sposób słowa Emmanuela Macrona o "śmierci mózgowej NATO".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Turcja torpeduje plany NATO?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:30
Turcja blokuje plany NATO obrony Europy środkowej w razie inwazji Rosji. Ankara żąda poparcia dla swojej ofensywy w północnej Syrii i uznania oddziałów Kurdów syryjskich za terrorystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ o NATO: nasz cel to nowoczesny i silny sojusz obronny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 07:30
 - Adaptacja postawy odstraszania i obrony NATO jest procesem ciągłym. Przyświeca nam ambitny cel: nowoczesny i silny sojusz obronny. Jest to cel, do którego konsekwentnie dążymy - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz.
rozwiń zwiń