X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: ustalenia ws. klimatu poprawią jakość życia polskiej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 14:37
Według Mateusza Morawieckiego, uzyskane w nocy zapisy dotyczące wyłączenia Polski z zasady neutralności klimatycznej do 2050 roku to "najlepszy z możliwych" mechanizmów realizacji ambitnej polityki klimatycznej.
Audio
  • Premier: zmiany w unijnej polityce energetycznej muszą być dostosowane do możliwości kraju (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli
Premier Mateusz Morawiecki w BrukseliFoto: PAP/Radek Pietruszka
  • Premier poinformował, że najbliższe miesiące będą poświęcone negocjacjom na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
  • Mateusz Morawiecki dodał, że wypracowane w nocy ustalenia poprawią jakość życia zwykłej, polskiej rodziny
  • Prowadzimy bardzo ambitną politykę klimatyczną, ale racjonalną ekonomicznie - dodał premier

Po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki poinformował, że najbliższe miesiące będą poświęcone negocjacjom na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Mechanizm ma wynieść 100 mld euro a jego celem będzie rekompensowanie poszczególnym krajom i regionom przyspieszone odchodzenie od gospodarki opartej na przykład na węglu.

PAP Mateusz Morawiecki premier 7 1200.jpg
Premier: zwycięstwo Konserwatystów jest ważne dla Europy i Polski

Według premiera Mateusza Morawieckiego, uzyskane w nocy zapisy dotyczące wyłączenia Polski z zasady neutralności klimatycznej do 2050 roku, to "najlepszy z możliwych" mechanizmów realizacji ambitnej polityki klimatycznej. Jak mówił premier, stanowisko rządu zwiększa szanse Polski na uzyskanie realnych pieniędzy na transformację energetyczną.Dodał, że nocne ustalenia poprawią jakość życia zwykłej, polskiej rodziny.

Polityka dostosowana do potrzeb polskiej gospodarki

Polska uzyskała zwolnienie z zastosowania zasady neutralności klimatycznej w 2050 roku. Ponadto nasz kraj będzie dochodził do tego celu w swoim tempie, bez wyznaczenia nowej daty zerowego bilansu pochłaniania i emitowania gazów cieplarnianych. Do tematu neutralności klimatycznej Rada Europejska powróci na szczycie w czerwcu 2020 roku.

- Prowadzimy bardzo ambitną politykę klimatyczną, ale racjonalną ekonomicznie. Musimy zapewnić takie tempo zmian, które będzie dostosowane do potrzeb polskiej gospodarki - powiedział szef rządu.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak