Premier: ustalenia ws. klimatu poprawią jakość życia polskiej rodziny

Według Mateusza Morawieckiego, uzyskane w nocy zapisy dotyczące wyłączenia Polski z zasady neutralności klimatycznej do 2050 roku to "najlepszy z możliwych" mechanizmów realizacji ambitnej polityki klimatycznej.

2019-12-13, 14:37

Premier: ustalenia ws. klimatu poprawią jakość życia polskiej rodziny

Posłuchaj

Premier: zmiany w unijnej polityce energetycznej muszą być dostosowane do możliwości kraju (IAR)
+
Dodaj do playlisty
  • Premier poinformował, że najbliższe miesiące będą poświęcone negocjacjom na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
  • Mateusz Morawiecki dodał, że wypracowane w nocy ustalenia poprawią jakość życia zwykłej, polskiej rodziny
  • Prowadzimy bardzo ambitną politykę klimatyczną, ale racjonalną ekonomicznie - dodał premier

Po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki poinformował, że najbliższe miesiące będą poświęcone negocjacjom na temat Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Mechanizm ma wynieść 100 mld euro a jego celem będzie rekompensowanie poszczególnym krajom i regionom przyspieszone odchodzenie od gospodarki opartej na przykład na węglu.

Powiązany Artykuł

PAP Mateusz Morawiecki premier 7 1200.jpg
Premier: zwycięstwo Konserwatystów jest ważne dla Europy i Polski

Według premiera Mateusza Morawieckiego, uzyskane w nocy zapisy dotyczące wyłączenia Polski z zasady neutralności klimatycznej do 2050 roku, to "najlepszy z możliwych" mechanizmów realizacji ambitnej polityki klimatycznej. Jak mówił premier, stanowisko rządu zwiększa szanse Polski na uzyskanie realnych pieniędzy na transformację energetyczną.Dodał, że nocne ustalenia poprawią jakość życia zwykłej, polskiej rodziny.

Polityka dostosowana do potrzeb polskiej gospodarki

Polska uzyskała zwolnienie z zastosowania zasady neutralności klimatycznej w 2050 roku. Ponadto nasz kraj będzie dochodził do tego celu w swoim tempie, bez wyznaczenia nowej daty zerowego bilansu pochłaniania i emitowania gazów cieplarnianych. Do tematu neutralności klimatycznej Rada Europejska powróci na szczycie w czerwcu 2020 roku.

- Prowadzimy bardzo ambitną politykę klimatyczną, ale racjonalną ekonomicznie. Musimy zapewnić takie tempo zmian, które będzie dostosowane do potrzeb polskiej gospodarki - powiedział szef rządu.

REKLAMA

koz

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej