X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Macron ostrzega Polskę ws. neutralności klimatycznej. Zapowiada konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 15:35
Prezydent Francji uważa, że brak zobowiązania do neutralności klimatycznej w Unii do 2050 roku będzie wiązać się z brakiem dostępu do unijnych funduszy. 
Audio
  • Macron: jeżeli Polska ostatecznie nie zobowiąże się do celu, to sama postawi się poza europejskim mechanizmem finansowej solidarności (IAR)
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronFoto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND / POOL

macron 1200 pap.jpg
"Martwica mózgu" NATO. "Nieprzemyślana wypowiedź" Emmanuela Macrona

Emmanuel Macron mówił o tym na zakończenie szczytu w Brukseli, gdzie w nocy europejscy przywódcy porozumieli się w sprawie celu neutralności klimatycznej, ale Polska została wyłączona, bo - jak tłumaczyła - na razie nie może zobowiązać się do realizacji tego celu. 

- Jeżeli Polska ostatecznie nie zobowiąże się do celu, to sama postawi się poza europejskim mechanizmem finansowej solidarności - powiedział prezydent Francji.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier Francji: chcemy przejąć kontrolę nad polityką imigracyjną

Premier Mateusz Morawiecki uważa inaczej. Szef rządu mówił na konferencji kończącej szczyt, że transformacja energetyczna w Polsce będzie wspierana przez unijny fundusz sprawiedliwej transformacji, a najbliższe miesiące będą poświęcone negocjacjom na temat warunków wypłaty funduszy.

dn

Czytaj także

List prezydenta Francji do Europejczyków. "Macron stawia się w roli Karola Wielkiego"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 21:01
- Proszę zwrócić uwagę na butę tego listu. Zaczyna się on od słów "Obywatele Europy". Pan Macron stawia się w roli Karola Wielkiego. To lansowanie się - tak Zbigniew Lazar, specjalista od marketingu politycznego ocenił w Polskim Radiu 24 artykuł prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który we wtorek opublikowały gazety wszystkich krajów Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Martwica mózgu" NATO. "Nieprzemyślana wypowiedź" Emmanuela Macrona

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:12
- Emmanuel Macron wydaje się być specjalistą od nieprzemyślanych wypowiedzi. Obrażał on już różne kraje sąsiednie - powiedział w Polskim Radiu 24 Olivier Bault, francuski publicysta pracujący w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: prawie 90 proc. społeczeństwa uważa, że kraj przeżywa kryzys społeczny

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 23:01
Prawie dziewięciu na dziesięciu Francuzów uważa, że Francja przeżywa kryzys społeczny - wynika z opublikowanego w środę sondażu Viavoice dla dziennika "Liberation". Większość badanych uznała też, że prezydent Emmanuel Macron nie rozumie problemów społecznych.
rozwiń zwiń