X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stefan Michnik zostanie wydany Polsce? Wniosek szwedzkiej prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 17:24
Szwedzka prokuratura zwróciła się do sądu rejonowego w Goeteborgu z wnioskiem o wydanie polskim władzom b. sędziego Stefana Michnika. Wkrótce zapadnie decyzja sądu w tej sprawie - potwierdziła w szwedzkiej prokuraturze.
Stefan Michnik
Stefan MichnikFoto: EAST NEWS

W październiku Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił wniosek prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie i wydał Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) wobec Stefana Michnika.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Szymon Szynkowski vel Sęk 663.jpg
Szymon Szynkowski vel Sęk: podjęliśmy działania z IPN ws. Stefana Michnika

"Wniosek ten został złożony w śledztwie prowadzonym przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie przeciwko Stefanowi Michnikowi, który jest podejrzany o popełnienie dziewięćdziesięciu trzech przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne i wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości, polegających na wydaniu w 1952 i 1953 r. w Warszawie bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci, kary długoletniego więzienia, ponadto postanowień w przedmiocie stosowania tymczasowego aresztowania wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego" - napisano wówczas w przesłanej informacji.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wydano Europejski Nakaz Aresztowania dla Stefana Michnika. Chodzi o zbrodnie komunistyczne

Według IPN Stefan Michnik wciąż ma obywatelstwo polskie, mieszka w Szwecji. Od 2008 roku unika kontaktów z przedstawicielami polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz polską placówką dyplomatyczną.

msze

Zobacz więcej na temat: Szwecja ŚWIAT PRL Europa

Czytaj także

IPN upublicznił dane skazanych na śmierć przez Stefana Michnika

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 14:46
IPN podał dane siedmiu osób skazanych na śmierć przez stalinowskiego sędziego Stefana Michnika. O upublicznienie nazwisk wnioskował poseł Tomasz Jaskóła. W poniedziałek Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wobec mieszkającego w Szwecji b. sędziego Europejski Nakaz Aresztowania.
rozwiń zwiń