X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stoltenberg o misji NATO w Iraku: może być wznowiona, o ile sytuacja pozwoli

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 20:00
Sojusznicy w NATO poparli działania Stanów Zjednoczonych, skrytykowali Iran za wspieranie grup terrorystycznych w regionie. Wspólne stanowisko przedstawił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Beata Płomecka o sytuacji na Bliskim Wschodzie (IAR)
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Taką informację sekretarz generalny przekazał po spotkaniu w Brukseli ambasadorów państw członkowskich Sojuszu. Zostało ono zwołane w reakcji na eskalację napięcia w regionie. Po zabiciu przez Amerykanów w Bagdadzie najważniejszego irańskiego dowódcy Ghasema Sulejmaniego władze w Teheranie zapowiedziały odwet.

żołnierz 1200 pap.jpg
Zawieszone misje i ograniczone operacje. Pokłosie wydarzeń w Iraku

"Destabilizujące działania Iranu w regionie"

Podczas spotkania ambasador Stanów Zjednoczonych przedstawił przebieg i uzasadnienie operacji. "Nie będę wchodził w szczegóły, ale my doceniliśmy tę informację" - powiedział Jens Stolteberg. Relacjonował też, że wszyscy sojusznicy wyrazili zaniepokojenie destabilizującymi działaniami Iranu w regionie. "Iran wspiera różne grupy terrorystyczne. Jesteśmy też bardzo zaniepokojeni ostatnimi atakami na cywilną infrastrukturę energetyczną w Arabii Saudyjskiej czy na bazy sił koalicyjnych w Iraku" - powiedział szef Sojuszu. Dodał, że te bazy są ważne w walce prowadzonej przeciwko terrorystom w Iraku i Syrii.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Śmierć Solejmaniego. Zwołano nadzwyczajne spotkanie szefów MSZ państw UE

Sekretarz generalny był też pytany, czy któryś z ambasadorów skrytykował Stany Zjednoczone za operację w Bagdadzie. "To było spotkanie utrzymane w duchu wielkiej jedności jeśli chodzi o wspólne stanowisko w sprawie walki z międzynarodowym terroryzmem i czy w sprawie misji szkoleniowej w Iraku" - powiedział szef Sojuszu.

Przedstawiciele wszystkich krajów poparli kontynuowanie misji szkoleniowej w Iraku. Na razie, ze względów bezpieczeństwa, operacje zostały zawieszone, ale Sojusz jest gotowy je wznowić, jeśli sytuacja na to pozwoli. Sekretarz generalny przypomniał, że szkolenia irackich sił bezpieczeństwa przez żołnierzy Sojuszu zostały zorganizowane na prośbę rządu w Bagdadzie, by zapobiec odrodzeniu się organizacji terrorystycznej o nazwie Państwo Islamskie.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Likwidacja Solejmaniego. Szef NATO zwołuje najwyższy organ decyzyjny Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 18:32
Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg zdecydował o zwołaniu 6 stycznia Rady Północnoatlantyckiej, czyli najwyższego organu decyzyjnego Sojuszu w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie - poinformowało źródło z kwatery głównej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięcia po śmierci Solejmaniego. W Brukseli nadzwyczajna narada NATO

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 09:39
W Brukseli dziś po południu nadzwyczajna narada ambasadorów NATO na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. Zwołał ją sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg w reakcji na eskalację napięcia w regionie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumy w Teheranie żegnają Solejmaniego. Uroczystości potrwają trzy dni

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 11:02
W Teheranie rozpoczęły się trzydniowe uroczystości pogrzebowe irańskiego przywódcy wojskowego Ghasema Solejmaniego, który zginał w wyniku ataku amerykańskiego drona na terenie Iraku. W pogrzebie biorą udział bliskowschodni przywódcy państw. 
rozwiń zwiń