X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Budżet UE. Wiceszef MSZ: Polska gotowa na długie negocjacje i otwarta na dialog

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 21:16
Polsce zależy na kompromisie, ale będzie pilnować swoich czerwonych linii - tak można podsumować stanowisko Warszawy w sprawie unijnego budżetu po 2020 roku. Przedstawił je w Brukseli wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
Audio
  • Paweł Jabłoński: musimy zagwarantować, że Unia Europejska będzie dążyła do zrównoważonego rozwoju całego kontynentu (IAR)
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: mat. prasowy KE

Zdaniem Pawła Jabłońskiego, na szczycie 20 lutego nie będzie jeszcze zgody w sprawie wydatków Wspólnoty na lata 2021-2027 i zapewne zostanie on przedłużony.Polska jest na to przygotowana - dodał wiceszef MSZ.

vera jourova free shut 1200.jpg
Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej z dwudniową wizytą w Polsce

"Sprawiedliwy rozwój" całego kontynentu

- Jesteśmy gotowi na długie negocjacje i otwarci na dialog, otwarci na porozumienie natomiast są pewne elementy naszego stanowiska negocjacyjnego, uzgodnionego zresztą z grupą Przyjaciół Spójności, które muszą znaleźć się w tym budżecie. Musimy zagwarantować, że Unia Europejska będzie dalej gwarantowała stabilny, zrównoważony, sprawiedliwy rozwój i przede wszystkim dążyła do spójności całego kontynentu - powiedział wiceminister Jabłoński.

Polska zapowiada, że podczas negocjacji w sprawie unijnego budżetu po 2020 roku będzie bronić polityki spójności przed cięciami wydatków. Warszawa uważa, że ograniczenia funduszy zaproponowane przez Komisję Europejską w maju 2018 roku są nie do zaakceptowania.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Rozsądek zwyciężył". UE wesprze finansowo ważne dla Polski inwestycje gazowe

Bruksela zaproponowała prawie 20-procentowe cięcia. Dla Polski to o prawie 20 miliardów euro mniej w porównaniu z obecną perspektywą finansową.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe przepisy UE uderzają w polskich przewoźników. Jest decyzja komisji PE

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 16:41
Jest zgoda komisji transportu Parlamentu Europejskiego na zaostrzenie przepisów, które mogą uderzyć w polskich przewoźników. Teraz sprawa trafi na sesję plenarną, by wypowiedział się cały Europarlament, a polscy europosłowie zapowiadają, że będą składać poprawki do przepisów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik KE krytykuje TK. MSZ: całkowicie niedopuszczalne słowa

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 12:20
- Jeżeli sama Komisja oczekuje od państw członkowskich pewnych zachowań, to sama tego standardu powinna również przestrzegać - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński po spotkaniu z przedstawicielem KE w Polsce Markiem Prawdą. - Wczoraj miała miejsce wypowiedź rzecznika KE, którą polski rząd ocenia jako całkowicie niedopuszczalną - powiedział wiceszef MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przekroczenie kompetencji i granic". Joanna Lichocka o wypowiedzi rzecznika KE

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 21:30
- Christian Wigand został wezwany do MSZ, żeby mu przypomnieć, że Komisja Europejska nie ma uprawnień do tego, żeby zdecydować, która z instytucji jest legalna, nielegalna, uprawniona do podejmowania decyzji czy też nie - powiedziała Joanna Lichocka z Pis w TVP Info.
rozwiń zwiń