W. Brytania: dziecko Polki nie zostanie oddane do adopcji parze homoseksualnej
Dziecko mieszkającej w Wielkiej Brytanii Polki, które decyzją sądu zostało jej odebrane, a następnie miało zostać oddane do adopcji parze homoseksualnej, będzie jednak wychowywane przez rodzinę heteroseksualną, poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
2020-01-31, 17:00
- Pod koniec zeszłego roku brytyjski sąd zdecydował o tym, że syn Polki mieszkającej w Anglii może trafić do adopcji do pary homoseksualnej
- Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapowiedział wtedy interwencję ws. Polki z Wielkiej Brytanii i jej dziecka
- W piątek w mediach społecznościowych wiceminister poinformował o finale sprawy
Powiązany Artykuł
Dziecko Polki ma adoptować para gejów. Wiceminister interweniuje
"Mam dobrą wiadomość. Mały Harry trafi do rodziny heteroseksualnej w Wielkiej Brytanii, będzie miał zachowaną tożsamość, jedno z rodziców ma narodowość polską i jest chrześcijaninem. Dziękuję instytucjom brytyjskim. Słowa dotrzymałem. Dobro dziecka wygrało!" - napisał na Twitterze Michał Wójcik.
Powiązany Artykuł
Cenzura i oskarżenia o homofobię. Uniwersytecka komisja rozstrzygnie sprawę prof. Budzyńskiej
Dramat z depresją w tle
Na początku października zeszłego roku sąd odebrał mieszkającej od kilkunastu lat w Wielkiej Brytanii Anecie Zrobczyńskiej prawo do opieki nad synkiem, Harrym. Stało się to po wypadku, do którego doszło, gdy zostawiła go samego pod opieką 13-letniej córki. Chłopiec poparzył się gorącym naczyniem. Sąd wziął pod uwagę także to, że Aneta Zrobczyńska choruje na depresję i epilepsję, a wcześniej straciła prawo do opieki nad pozostałymi dziećmi.
[NASZ WYWIAD] >>> Homoterror na uczelniach? Ekspert: zagrożony jest pluralizm światopoglądowy
Powiązany Artykuł
"Akcje antydyskryminacyjne i prozdrowotne". Ruchy LGBT przemycają ideologię do szkół
Kobieta zaakceptowała fakt, że Harry zostanie jej odebrany, ale gdy później dowiedziała się, że ma zostać oddany pod opiekę parze homoseksualnej, nie wyraziła na to zgody i próbowała interweniować w brytyjskiej opiece społecznej, a także u jednego z polskich konsulów w Wielkiej Brytanii. Nie przyniosło to rezultatu. Sprawą zainteresowali się jednak Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, a także wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, którzy zapowiedzieli, że będą przekonywać władze brytyjskie do zmiany decyzji.
Poza tym, co napisał wiceminister Michał Wójcik na Twitterze, na razie nic nie wiadomo o nowych przybranych rodzicach Harry'ego.
REKLAMA
kstar
REKLAMA