X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brazylia: szef MSZ przekazał Jairowi Bolsonaro zaproszenie do Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 05:55
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że Polska jest zainteresowana zacieśnianiem stosunków z Brazylią na wszystkich płaszczyznach współpracy. "Jair M. Bolsonaro potwierdził, że złoży w tym roku wizytę w Polsce" - poinformowało polskie MSZ na Twitterze.
Audio
  • Czaputowicz: Brazylia to bardzo ważne państwo w skali globalnej (IAR)
  • Szef MSZ: zachęcałem do otwarcia instytutu kultury brazylijskiej w Warszawie (IAR)
  • Jacek Czaputowicz o swojej wizycie w Brazylii. Rozmawiała Aleksandra Pluta (IAR)
Od lewej: szef MSZ Brazylii Ernesto Arajo, prezydent tego kraju Jair Bolsonaro i Jacek Czaputowicz, polski minister spraw zagranicznych
Od lewej: szef MSZ Brazylii Ernesto Araújo, prezydent tego kraju Jair Bolsonaro i Jacek Czaputowicz, polski minister spraw zagranicznychFoto: Jair M. Bolsonaro / Twitter

Jacek Czaputowicz przekazał prezydentowi Brazylii Jairowi Bolsonaro zaproszenie od Andrzeja Dudy do złożenia wizyty w Polsce. Jak podało MSZ, zostało ono przyjęte.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap jacek czaputowicz 1200.jpg
"Liczę na zacieśnienie relacji". Szef MSZ o wizycie Macrona w Polsce

"Bardzo ważne państwo"

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową szef polskiej dyplomacji powiedział, że Polsce zależy na rozwoju dwustronnych relacji. - Brazylia to bardzo ważne państwo w skali globalnej. Cieszymy się z sympatii, jaką darzona jest tu Polska i z możliwości rozwoju relacji - powiedział.

Jak podkreślił Jacek Czaputowicz, jednym z tematów rozmów była współpraca kulturalna pomiędzy dwoma krajami. - Zachęcałem do otwarcia instytutu kultury brazylijskiej w Warszawie - mówił. Wskazał też, że gdyby podobna jednostka, zajmująca się kulturą polską, powstała w Ameryce Południowej, Brazylia byłaby "ważnym miejscem docelowym".

Spotkanie z ministrem

Szef polskiej dyplomacji złożył wizytę w tym kraju na zaproszenie tamtejszego ministra spraw zagranicznych Ernesto Araujo. Z brazylijskim politykiem rozmawiał o stanie relacji politycznych i gospodarczych pomiędzy obydwoma krajami.

Poruszono też tematykę bezpieczeństwa międzynarodowego oraz współpracę kulturalną i naukową. Ministrowie obu krajów otworzyli spotkanie grupy roboczej Procesu Warszawskiego poświęconej zagadnieniom humanitarnym i kwestiom związanym z uchodźcami oraz bezpieczeństwem na Bliskim wschodzie. W tym roku mija setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Brazylią.

Kolejnym punktem podróży ministra Jacka Czaputowicza będzie Waszyngton, gdzie, na zaproszenie Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo, weźmie udział w kolacji Sojuszu na rzecz Wolności Religii.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polskę i Estonię łączą te same wartości". 100-lecie podpisania traktatu w Tartu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 18:20
- Polska i Estonia to partnerzy, którzy podzielają te same wartości i interesy - podkreślił w niedzielę w Tartu minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który wziął udział uroczystościach z okazji 100-lecia podpisania traktatu pokojowego w tym mieście. 
rozwiń zwiń