more_horiz
Wiadomości

Koronawirus zwalczany w Japonii... polskim spirytusem. Produktu brakuje na półkach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 09:57
Japońskie media donoszą, że w kraju zaczyna brakować polskiego spirytusu. Gwałtowny wzrost zainteresowania produktem wiąże się z epidemią koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: L.Siekier / Shutterstock.com

"W Japonii brakuje polskiej wódki o wysokiej zawartości alkoholu" - podaje portal tvp.info za nippon.com. W ten sposób w Kraju Kwitnącej Wiśni określany jest spirytus rektyfikowany 96 proc., który sprowadzany jest właśnie z Polski. Portal nippon.com wiąże gwałtowny wzrost sprzedaży produktu właśnie z epidemią wirusa w Chin.

koronawirus 1200.jpg
Zagrożenie koronawirusem. W Polsce hospitalizowano 92 osoby, 3 tys. ofiar śmiertelnych na świecie

"Kłopot dla klientów"

W Japonii spirytus rektyfikowany o zawartości alkoholu 96 proc. uważany jest za skuteczny środek dezynfekujący i w tym charakterze jest obecnie gwałtownie wykupywany. Chociaż portal nippon.com zwraca uwagę na wypowiedzi ekspertów, którzy podkreślają, że w profilaktyce zakażeń koronawirusem skuteczne jest zwyczajne mycie rąk.

Importer polskiego spirytusu rektyfikowanego w Japonii wyjaśnia, że jest to najmocniejszy trunek na świecie. Nippon.com podaje zaś, że "jest stosowany głównie do koktajli owocowych i często podawany w barach". Portal informuje także, że w ciągu 2 tygodni import produktu musiał zostać zwiększony 2-krotnie.

Epidemia koronowirusa na świecie (Reuters/PAP) Epidemia koronawirusa na świecie (Reuters, PAP/Maciej Zieliński)

- Niedobór tego produktu to kłopot dla naszych klientów, którzy od dawna uwielbiają tę wódkę - mówi cytowany przez tvp.info przedstawiciel firmy importującej spirytus do Japonii.

tvp.info, jmo

Zobacz także

Zobacz także