Coraz więcej ofiar koronawirusa na świecie. Najnowsze dane amerykańskiego uniwersytetu

Ponad 30 tys. osób na całym świecie nie żyje, a 660 tys. jest zakażonych - takie najnowsze dane podaje amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa, zajmujący się monitorowaniem pandemii koronawirusa. Sobota przyniosła dwa nowe tragiczne rekordy we Włoszech i w Hiszpanii.

2020-03-29, 03:14

Coraz więcej ofiar koronawirusa na świecie. Najnowsze dane amerykańskiego uniwersytetu

Posłuchaj

Na świecie jest już ponad 30 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

We Włoszech liczba ofiar przekroczyła 10 tys. osób, a miejscowe władze rozważają wprowadzenie kolejnych restrykcji, żeby powstrzymać epidemię. W Hiszpanii w ciągu doby zmarło rekordowo dużo osób - prawie 900, a łączna liczba ofiar to ponad 5800. Według spodziewanych decyzji władz, od poniedziałku do pracy będą mogli w Hiszpanii pójść wyłącznie ci, którzy są w swoim zakładzie "niezbędni".

Powiązany Artykuł

mid-epa08329131 (1).jpg
Wiele setek zmarłych we Włoszech, Hiszpanii, Francji. Rozważana kwarantanna Nowego Jorku. Świat w dobie pandemii

W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar przekroczyła 2 tys., a zakażonych jest 121 tys. osób. Prezydent Donald Trump rozważa nałożenie całkowitej kwarantanny na Nowy Jork, gdzie sytuacja jest najgorsza.

Dramatyczna sytuacja w Kenii i RPA

W Wielkiej Brytanii liczba zmarłych przekroczyła tysiąc. We Francji lekarze alarmują, że za kilkanaście godzin skończą się miejsca dla chorych na oddziałach intensywnej terapii w paryskich szpitalach.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Kwarantanna stanu Nowy Jork? Donald Trump nie wyklucza

REKLAMA

Iran, jeden z krajów najbardziej dotkniętych pandemią, chce przeznaczyć na walkę z koronawirusem aż 20 proc. swojego budżetu. W Indiach, gdzie obowiązuje całkowity zakaz wychodzenia z domów, pojawiają się informacje o setkach osób pozbawionych dostępu do jedzenia.

W Afryce potwierdzono 2650 przypadków koronawirusa, a w Kenii i w Republice Południowej Afryki doszło do zamieszek.

Źródło: Johns Hopkins Center for Systems Science and Engineering

REKLAMA

bb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej