X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Składane domy dla uchodźców. Polska pomoc dotarła do Syrii

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 22:35
Do Syrii dotarły tymczasowe domy dla uchodźców, kupione za pieniądze zebrane przez Polaków. Chodzi o 52 modułowe konstrukcje w których syryjscy uciekinierzy będą mogli mieszkać przez co najmniej kilka miesięcy.
Audio
  • Domy dla uchodzcow w Idlib. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Syria
SyriaFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Zbiórkę pieniędzy oraz transport domów zorganizowało Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Ciężarówka z domami dotarła do prowizorycznych obozowisk w prowincji Idlib. To region Syrii w którym wciąż trwają ciężkie walki pomiędzy miejscową armią i Rosjanami, a zbrojną opozycją.

Konflikt wygnał z domów milion osób z których część koczuje na gołej ziemi. Dzięki domom od Polaków 52 rodziny zyskały dach nad głową.

"Horror humanitarny w Syrii cały czas trwa"

Jak mówi rzeczniczka PCPM Aleksandra Rutkowska, chodzi nie tylko o zapewnienie schronienia ale także o zmniejszenie ryzyka zakażenia uchodźców koronawirusem, który dotarł już do Syrii.

pap USA koronawirus 1200.jpg
Koronawirus w USA. W Las Vegas bezdomni muszą spać na betonowym parkingu

- Horror humanitarny w Syrii cały czas trwa. Ta sytuacja z dnia na dzień się pogarsza, a wraz z doniesieniami o przypadkach zakażeń na terenie Syrii wzrasta nasz niepokój o los ludzi w obozach, którzy przecież w dobie pandemii są dziś najbardziej narażonymi ludźmi na świecie - dodaje Aleksandra Rutkowska.

Dziewięć przypadków koronawirusa w Syrii

Eksperci obawiają się, że gdy koronawirus dotrze do obozów dla uchodźców, zbierze tam ogromne żniwo z powodu niskiego poziomu higieny i braku bieżącej wody.

Oficjalne dane syryjskiego rządu mówią o dziewięciu przypadkach koronawirusa w kraju, ale eksperci twierdzą, że zakażonych jest znacznie więcej.  W niedzielę poinformowano o pierwszej śmierci z powodu COVID-19 w Syrii.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej prowadzi zbiórkę na zakup kolejnych domów dla uchodźców. Szczegóły zbiórki znajdują się na stronie internetowej fundacji: www.pcpm.org.pl.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak