X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ostry rygor kwarantanny, zamknięte kościoły. Francuska Wielkanoc w cieniu pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 16:25
We Francji w tym roku Wielkanoc przebiega w zupełnie inny sposób ze względu na rygor narzucony w związku z pandemią. Dotyczy to również Polaków mieszkających nad Sekwaną i Loarą.
Audio
  • Francja: Wielkanoc inna niż wszystkie ze względu na koronawirusa. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

W żadnym z kościołów Francji nie odbywają się dzisiaj nabożeństwa Wielkanocne z udziałem wiernych. Wieczorem arcybiskup Paryża Michel Aupetit odprawi Mszę Świętą, która będzie transmitowana na żywo przez kanał telewizji katolickiej oraz w internecie.

Przepisy związane z kwarantanną ograniczają możliwość - jak to określa stołeczna diecezja w swoim przesłaniu do katolików - bezpośredniego fizycznego uczestniczenia w nabożeństwach.

Internetowa celebracja

Pozostaje modlitwa w domu i uczestnictwo w mszach świętych on-line. Takie rozwiązania proponują także licznym skupiskom polskim i polonijnym parafie na terenie Paryża, na jego przedmieściach, czy wszędzie tam, gdzie mieszka wielu Polaków lub Francuzów o polskich korzeniach. Nabożeństwa odbywają się w języku polskim, bądź w formule dwujęzycznej - polsko-francuskiej.

Czytaj więcej
pap macron who 1200.jpg
Francja: Macron chce przedłużyć kwarantannę o co najmniej 2 tygodnie

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Spadek PKB największy od 1945 roku. Koronawirus uderzył w gospodarkę Francji

W Parafii Concorde Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu rano odprawiono mszę święta rezurekcyjną, w trakcie której błogosławiono pokarmy, a w godzinach przedpołudniowych, podobnie jak w wielu innych polskich kościołach, mszę świętą Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkanoc w Ziemi Świętej bez precedensu. Odwołana procesja, msze św. w pustych kościołach

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 05:50
Bez udziału wiernych zostaną dzisiaj odprawione wielkanocne msze w kościołach w Jerozolimie. Restrykcje wprowadzone z powodu koronawirusa sprawiły, że tegoroczna Wielkanoc w Ziemi Świętej nie ma precedensu. Kościoły są zamknięte, a na święta nie przyjechał żaden zagraniczny turysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie czas na obojętność". Papież udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 12:25
Papież Franciszek w wielkanocnym orędziu mówił, że wierzący zwracają wzrok ku zmartwychwstałemu Chrystusowi, by uleczył rany "ludzkości udręczonej" pandemią. Modlił się za zmarłych i apelował o pomoc dla potrzebujących. - Nie jest to czas na obojętność - dodał.
rozwiń zwiń