X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ukrywali rozprzestrzenianie się wirusa". Trump wstrzymał dotacje dla WHO

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 02:45
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że wstrzymuje finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Amerykański przywódca zarzucił WHO błędy w walce z epidemią koronawirusa i uległość wobec Chin.
Audio
  • Prezydent USA wstrzymuje finansowanie WHO - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Stefani Reynolds/POOL
koronawirus 1200 pap.jpg
"Władze nie powinny znosić zbyt wcześnie restrykcji". WHO ostrzega

Prezydent Stanów Zjednoczonych obarczył Światową Organizację Zdrowia winą za rozmiar kryzysu spowodowanego przez koronawirusa. Zarzucił WHO, że nie zbadała w należyty sposób pierwszych doniesień o przenoszeniu się patogenu z człowieka na człowieka i tolerowała ukrywanie przez Chiny informacji na temat zagrożenia.

- Gdyby WHO wywiązała się ze swojej roli i wysłała ekspertów do Chin, by dokonali niezależnej oceny sytuacji, epidemia mogłaby zostać ograniczona przy niewielkiej liczbie ofiar śmiertelnych - mówił amerykański prezydent.

"Rozmiar epidemii mógłby być dwudziestokrotnie mniejszy"

Donald Trump stwierdził, że gdyby Światowa Organizacja Zdrowia działała właściwie, rozmiar epidemii mógłby być dwudziestokrotnie mniejszy. Przypomniał, że WHO sprzeciwiała się zamknięciu granic z Chinami, co okazało się zgubne dla krajów, które tego nie zrobiły.

wirus 1200 pap.jpg
"Daj Boże, by była to dobra decyzja". Trump chce jak najszybciej uruchomić gospodarkę USA

Roczny budżet Światowej Organizacji Zdrowia wynosi 6 miliardów dolarów, z czego 450 milionów wpłacają Stany Zjednoczone. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że ostateczne decyzje w sprawie finansowania WHO podejmie po zakończeniu dochodzenia w sprawie reagowania tej organizacji na zagrożenie koronawirusem.

COVID-19, grypa i przeziębienie to choroby pochodzenia wirusowego o zbliżonych objawach (opr. Maria Samczuk/PAP) COVID-19, grypa i przeziębienie to choroby pochodzenia wirusowego o zbliżonych objawach (opr. Maria Samczuk/PAP)

***

Szczegółowa mapa zakażeń koronawirusem na świecie dostępna jest TUTAJ.

pb

Czytaj także

"Błagam o zrozumienie powagi sytuacji". Nie żyje amerykański pastor, który nie podporządkował się restrykcjom

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 06:45
Amerykański pastor, który nie chciał podporządkować się restrykcjom wprowadzonym z powodu epidemii koronawirusa, zmarł na COVID-19 w szpitalu w stanie Wirginia. Zarażona jest także jego rodzina. Córka pastora apeluje by poważnie traktować zagrożenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump chce wkrótce ograniczać restrykcje. Gubernator Nowego Jorku nie wyklucza odmowy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 16:06
Jak zapowiedział gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, nawet jeśli prezydent USA Donald Trump nakaże mu znieść restrykcje związane z epidemią koronawirusa w jego stanie, on nie zastosuje się do polecenia szefa państwa, jeśli uzna to za niebezpieczne posunięcie.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Druzgocący poziom żalu i bólu". Wzrost liczby zgonów z powodu COVID-19 w USA

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 00:55
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiadomił o wzroście liczby zgonów na COVID-19 w ciągu ostatniej doby. Zmarło 778 osób w porównaniu z 671 w ciągu poprzednich 24 godzin.
rozwiń zwiń