more_horiz
Wiadomości

Historyczny lot. Pierwsze lądowanie samolotu PLL LOT na Tajwanie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:10
W środę o godz. 16:42 czasu polskiego, na lotnisku Taipei Taoyuan wylądował samolot LOT-u. Jest to pierwszy rejs polskiego przewoźnika na Tajwan w historii. Jak donoszą media, Chiny nie pozwoliły na przelot polskiego samolotu nad swoim terytorium.
Samolot Embraer 170 w barwach PLL LOT. Zdjęcie ilustracyjne
Samolot Embraer 170 w barwach PLL LOT. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/TheHighestQualityImages

dreamliner 1200.jpg
Będą kolejne loty cargo ze sprzętem medycznym. Rząd podpisze umowę z LOT-em

Według informacji portalu Flightradar24, Boeing 787-8 LOT-u wystartował o godzinie 4:34 z lotniska Chopina w Warszawie. Całkowity czas podróży wyniósł 12 godzin. Powrót samolotu do Polski planowany jest na dzień jutrzejszy.

Połączenie ma najprawdopodobniej na celu transport sprzętu medycznego z Tajwanu. W ostatnich tygodniach Tajwan rozwija swoją kampanię "Taiwan Can Help", w ramach której rząd Tajwanu przekazuje potrzebującym krajom sprzęt medyczny przeznaczony do walki z epidemią koronawirusa.

10 kwietnia Polska otrzymała od Tajwanu pół miliona maseczek ochronnych, jednak w tamtym przypadku dostawcą sprzętu była strona tajwańska, która zapewniła transport narodowymi liniami China Airlines.

road-4974678_1280_1.jpg
IATA: straty linii lotniczych, większe niż przewidywano. Może zniknąć 25 mln miejsc pracy

Chiny nie zezwoliły na lot?

Jak donoszą media, Chiny nie zezwoliły na lot nad swoim terytorium. - Według mediów na Tajwanie Chiny nie pozwoliły samolotowi LOT który leciał na Tajwan po sprzęt medyczny przelecieć nad swoim terytorium - poinformowała mieszkająca w tajwańskiej stolicy polska dziennikarka Hania Shen.

kstar

Zobacz także

Zobacz także